Get Adobe Flash player
Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla poszczególnych grup wiernych, co jednak nie zwalnia od uczestnictwa we Mszy świętej w innej formie ("na żywo") lub w dni powszednie - zamiast niedzieli.
Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna jest sprawowana już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.
Od 7 do 29 listopada limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Uwaga!


Każda osoba, która do 21.11.2020 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

KAMERKA INTERNETOWA


Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

W związku ze zbliżającym się początkiem nowego roku szkolnego i katechetycznego informujemy, że tak jak dotychczas obowiązują w szkole podstawowej podręczniki do nauki religii Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM. W klasach 4-6 jako zeszyt ucznia służy podręcznikowy zeszyt ćwiczeń pt. KARTA PRACY UCZNIA. Te zeszyty ćwiczeń stanowią bazę pracy ucznia i wymagają indywidualnego nabycia i wypełniania, podręczniki natomiast można wypożyczyć od starszych i potem zwrócić lub zakupić nowe i np. po roku przekazać młodszym. Obowiązuje dotychczasowa seria podręczników (nie "NOWA SERIA"!!!).

W tym roku nie będzie możliwości nabywania katechizmów na plebanii, zatem już teraz prosimy o zaopatrywanie się podczas robienia innych szkolnych zakupów.

W kwestiach szczegółowych prosimy o osobisty kontakt z księdzem katechetą, który będzie uczył w konkretnej klasie.

Link do strony wydawnictwa z właściwymi podręcznikami jest dostępny TUTAJ.


 Przypominamy, że zgodnie z Dyrektorium Katechetycznym cała formacja do przyjęcia każdego z sakramentów oraz ich udzielanie i przyjmowanie – dotyczy to zwłaszcza Pierwszej Komunii św. i Bierzmowania – ma odbywać się we własnej parafii zamieszkania, niezależnie od miejsca odbywania nauki szkolnej. W kwestiach wątpliwych należy się jak najszybciej skontaktować z Księdzem Proboszczem.

Katecheza – Temat: Jezus Zmartwychwstały poucza nas swoim Słowem.

Pan Jezus Zmartwychwstały jest pośród nas. On żyje. Teraz również, podobnie jak ponad dwa tysiące lat temu, możemy Go słuchać. Możemy usłyszeć Jego słowa. Są one zawarte w Piśmie Świętym. Kiedy czytamy Pismo Święte Jezus do nas mówi.

Czytaj więcej...

Katecheza – Temat: Jezus Zmartwychwstały karmi nas swoim Ciałem

Kiedy ludzie byli głodni, bo długo słuchali Pana Jezusa – Jezus ich nakarmił. Pisze między innymi o tym św. Mateusz. Posłuchajmy:

Czytaj więcej...

Katecheza 55 – Święty Jan Paweł II

Dzień 2 kwietnia jest dniem w którym umarł nasz wielki Rodak – Św. Jan Paweł II. Obecna katecheza na celu przypomnienie osoby tego wielkiego Polaka.

Czytaj więcej...

Katecheza 37 – Temat: Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa

W mieście Jerozolima był pewien grób, szczelnie zamknięty. Ułożono w nim Pana Jezusa, który umarł na krzyżu. Od tej pory już nikt nie miał Go oglądać.

Czytaj więcej...

Katecheza 36 – Temat: Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę.

Na początku dla przypomnienia sobie o czym mówiliśmy sobie na ostatniej katechezie wykonaj ćwiczenie str. 91 – ułóż brakujący tekst z rozsypanki wyrazowej.

Czytaj więcej...

Katecheza 35 – Temat: Pan Jezus umiera na krzyżu

Pan Jezus kocha każdego z nas tak bardzo, że oddał na krzyżu za nas dobrowolnie swoje życie. Został ukrzyżowany i umarł w Wielki Piątek w Jerozolimie, na górze Kalwarii, zwanej Golgotą o godzinie trzeciej.

Czytaj więcej...

Katecheza 34 – Spotkanie w Wieczerniku. Wielki Czwartek

Celem katechezy jest ukazanie Eucharystii jako wyjątkowego spotkania z Jezusem Chrystusem.

W Wielkim Tygodniu przeżywamy święte dni, przypominające mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Te święte dni rozpoczyna Wielki Czwartek. Dziś dowiemy się o tym, czego Pan Jezus dokonał w tym dniu.

Czytaj więcej...

Katecheza nr 33 – Niedziela Palmowa

Celem katechezy jest zapoznanie dziecka z opisem wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

 Pan Jezus przez lata swojej działalności na ziemi nawoływał wszystkich do miłości. Ludziom podobała się Jego postawa, dlatego też, kiedy przybywał do jakiejś miejscowości wszyscy się bardzo cieszyli i witali Go radośnie.

Niezwykłe powitanie zgotowali Mu mieszkańcy Jerozolimy. Dokładniej o tym, co wydarzyło się w Jerozolimie napisane jest w Piśmie Świętym.

Czytaj więcej...

Katecheza – Temat: Nasze wakacje z Bogiem

 Za kilka dni rozpoczną się wakacje. Przez cały rok pilnie pracowaliście, a więc czas odpocząć. Jednak podczas wypoczynku nie powinniśmy zapominać o Panu Bogu i o Panu Jezusie.

Czytaj więcej...

Katecheza 42 – Jestem przyjacielem Jezusa

 Jezus jest naszym najlepszym Przyjacielem. On odszuka nas wszędzie: nawet tam, gdzie jest bardzo smutno i niebezpiecznie. Jezus z miłości do mnie umarł na krzyżu, poświęcił swoje życie, abym ja mógł żyć.

Czytaj więcej...

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

232844
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
351
453
2181
225529
15999
16719
232844

Twoje IP: 34.237.138.69
2020-11-25 16:52

youtube

fb

Polecamy