Katecheza – Temat: Jezus Zmartwychwstały karmi nas swoim Ciałem

Kiedy ludzie byli głodni, bo długo słuchali Pana Jezusa – Jezus ich nakarmił. Pisze między innymi o tym św. Mateusz. Posłuchajmy:

Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: «Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby kto nie zasłabł w drodze». Na to rzekli Mu uczniowie: «Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba żeby nakarmić takie mnóstwo?»  Jezus zapytał ich: «Ile macie chlebów?» Odpowiedzieli: «Siedem i parę rybek». Polecił ludowi usiąść na ziemi;  wziął siedem chlebów i ryby, i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom.  Jedli wszyscy do sytości, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.  Tych zaś, którzy jedli, było cztery tysiące mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci.

Można też obejrzeć film Chleb z nieba - https://www.youtube.com/watch?v=SSfwVG4Smbk

Tym wydarzeniem Pan Jezus zapowiedział, że da ludziom chleb, który zaprowadzi ich do nieba. Ten chleb Pan Jezus dał swoim uczniom, o czym mówiliśmy sobie podczas katechezy o Wielkim Czwartku, podczas Ostatniej Wieczerzy.

Dla przypomnienia możemy obejrzeć sobie film - https://www.youtube.com/watch?v=jK9NeNhxqsc

Tak jak Pan Jezus na Ostatniej Wieczerzy mówił do uczniów oraz dał im swoje Ciało i Krew, tak ksiądz podczas Mszy Świętej w imieniu Pana Jezusa wyjaśnia nam Pismo Święte oraz daje nam Ciało i Krew Jezusa pod postaciami chleba i wina.

Będąc w klasie I nie możecie jeszcze przyjąć Pana Jezusa do swego serca, będzie to w klasie III. Musimy się bowiem przygotować, wcześniej przeprosić Jezusa za grzechy i pójść do spowiedzi.

Już jednak możecie oczekiwać na ten dzień. Podczas Mszy Świętej, gdy kapłan podaje innym Ciało Pana Jezusa i jest blisko ciebie, możesz powiedzieć, że wierzysz, że On jest obecny, że Go kochasz i czekasz na niego.

Posłuchaj i naucz się piosenki Jezus jest tu - https://www.youtube.com/watch?v=UANIqod1DuQ

Praca domowa – wydrukuj sobie i pokoloruj obrazek (link do obrazka)

2021-01-22 12:46