Katecheza – Temat: Jezus Zmartwychwstały poucza nas swoim Słowem.

Pan Jezus Zmartwychwstały jest pośród nas. On żyje. Teraz również, podobnie jak ponad dwa tysiące lat temu, możemy Go słuchać. Możemy usłyszeć Jego słowa. Są one zawarte w Piśmie Świętym. Kiedy czytamy Pismo Święte Jezus do nas mówi.

Jest to więc księga zawierająca słowa Boga i słowa Pana Jezusa, dlatego nazywamy ją PISMO ŚWIĘTE. Żadna inna książka nie nazywa się świętą tylko Pismo Święte, dlatego że są to słowa samego Boga. Bóg przez nią do nas mówi. Pan Bóg chce nam coś przekazać.

Dla przykładu posłuchajmy:

„Pan Jezus opowiedział o dwóch ludziach. Jeden z nich zbudował dom swój na piasku, a drugi wybudował na szczycie góry. Któregoś dnia zaczął padać deszcz i padał bardzo długo. Wkrótce ziemię przykryła gruba warstwa wody. I wyobraź sobie, co się stało z domem wybudowanym na piasku. Woda porwała cały piasek ze sobą i dom runął, a człowiek, który ten domy wybudował okazał się głupi.

Popatrz, czy stało się coś z domem wybudowanym na skale? Nie. Dom stoi, jak stał. A więc człowiek, który go wybudował, jest mądry. Ty też pamiętaj, że w życiu trzeba zawsze postępować mądrze i dobrze”.

(Biblia dla najmłodszych)

Jak słyszeliśmy w tym opowiadaniu Pan Bóg daje nam polecenie, abyśmy postępowali dobrze i mądrze.

Słowa, które kieruje do nas Pan Bóg na kartach Pisma Świętego, należy uważnie słuchać i tak żyć i postępować jak Pan Bóg nakazuje.

Polecam do obejrzenia filmBiblia zadziwiająca księga - https://www.youtube.com/watch?v=dlfkCDs8SqA

Praca domowa – pokoloruj obrazek (załącznik)

RYSUNEK JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁY POUCZA NAS SWOIM SŁOWEM

2021-01-22 13:06