Katecheza – Temat: Kochające Serce Jezusa

Czymś najważniejszym w człowieku jest serce. Dzięki niemu możemy żyć i kochać. Serce jest symbolem miłości. Niekiedy ktoś mówi: „Kocham cię całym sercem”. Inni rysują serca na kartkach lub laurkach z życzeniami a potem dają je komuś bardzo drogiemu i kochanemu.

Pan Jezus, który przyszedł na świat jako człowiek też miał swoje serce. Serce, które bardzo umiłowało ludzi. On przyszedł na świat, ponieważ nas bardzo ukochał. Z miłości do nas narodził się w zimnej szopie, nauczał, uzdrawiał, karmił ludzi, brał dzieci na kolana. Z miłości do nas, pozwolił się przybić do krzyża. Wtedy Jego dobre serce zostało przebite włócznią żołnierza. Przez tę ranę Jezus pokazał swoje święte Serce.

Pan Jezus z miłości dla nas cierpiał i umarł na krzyżu. Serce Pana Jezusa na obrazach otoczone jest cierniami. Ostre ciernie ranią to serce. Ten obraz mówi nam o wielkiej miłości Pana Jezusa.

W Sercu Jezusa każdy człowiek ma swój dom. Pan Jezus kocha nas wszystkich tak samo i chce, aby każdy człowiek się z Nim spotkał. On nam pomaga w życiu, abyśmy mogli tak jak On czynić dobro, mieć dobre serce.

Jezus jest naszym najlepszym Przyjacielem. Kiedy się z Nim często spotykamy i rozmawiamy, stajemy się do Niego podobni. Nasze serce jest coraz bardziej podobne do Jego Serca.

Miesiącem w którym w sposób szczególny czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, jest czerwiec. Czcimy Je śpiewając Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Może dziś wspólnie z rodzicami wieczorem odmówicie tą Litanię, uwielbiając Serce Pana Jezusa i dziękując Mu za Jego wielką miłość do nas.

Posłuchaj piosenki Sercem kocham Jezusa - https://youtu.be/5REeBurQYaw

Zadanie domowe: Z strony - https://pl.pinterest.com/pin/480266747744670254/

pobierz obrazek i pokoloruj. A następnie przy pomocy rodziców zrób zdjęcie jak go pokolorowałeś i prześlij je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2021-01-22 14:03