Katecheza – Temat: Nasze wakacje z Bogiem

Za kilka dni rozpoczną się wakacje. Przez cały rok pilnie pracowaliście, a więc czas odpocząć. Jednak podczas wypoczynku nie powinniśmy zapominać o Panu Bogu i o Panu Jezusie.

W czasie wakacji, różnych wyjazdów, na pewno niektórzy z was będą w takim miejscu, gdzie wśród pięknych gór, czy innego krajobrazu znajdować się będzie kościół.

Patrząc na kościół należy pamiętać, żeby w każdą niedzielę być na Mszy Świętej i modlić się codziennie rano i wieczorem. Wszystko, co nas otacza, co widzimy dookoła, każde drzewo, las, ptaki śpiewające, kwiaty na łące, woda, słońce, to mówi nam i przypomina Boga. Bo to jest darem Bożym dla nas.

Cały piękny świat Bóg przygotował i ofiarował każdemu z nas. Kto w czasie wakacji pamięta o Bogu, gdy podziwia wspaniałe dzieła Boże, ten postępuje tak jak chce tego Pan Jezus.

Posłuchaj piosenki Gdy idziemy poprzez świat - https://youtu.be/h2NODCvxxtE

Z stronyhttps://miastodzieci.pl/kolorowanki/wakacje-w-gorach/