Get Adobe Flash player
Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla poszczególnych grup wiernych, co jednak nie zwalnia od uczestnictwa we Mszy świętej w innej formie ("na żywo") lub w dni powszednie - zamiast niedzieli.
Pamiętajcie o obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz o dezynfekcji rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału! Spowiadamy się również mając maskę zasłaniającą nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek zachowania dystansu, noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna jest sprawowana już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.
Aktualnie limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Uwaga!


Każda osoba, która do 7.01.2021 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Kl.3 – Kat. nr 64 – MATKA BLISKA NAM

Rozpoczął się chyba najpiękniejszy miesiąc w całym roku – MAJ. W tym miesiącu łąki zabarwiają się kwiatami, które dekorują zielone łąki czyniąc je takimi niezwykłymi kobiercami przyozdobionymi przez samego Boga dla Maryi, po którym biegamy codziennie do kościoła i przydrożnych kapliczek. Po co? – Chyba sobie przypominacie… aby uczestniczyć w „Majówkach”.

 • Przypomnij sobie - co to jest MAJÓWKA?
 • Co śpiewamy podczas Majówek?
 • Do kogo kierujemy nasze błagania?
 • Kto jest dla nas wyjątkową orędowniczką przed Bogiem?

Maj – to dla nas Polaków miesiąc wyjątkowy. I to z wielu powodów…

My w Paszynie rozpoczynamy miesiąc maj od naszej parafialnej uroczystości odpustowej. Kogo czcimy 1 maja? Jak się ten święty i to święto nazywa?

Dzień 3 maja – to również pamiątka historycznego i epokowego wydarzenia, jakim była „Konstytucja 3 Maja” (o tym dowiecie się w kolejnych latach na lekcjach historii). Ale „3 maja” to także dla katolików w Polsce maryjna uroczystość: Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

W maju zwykle odbywają się uroczystości Pierwszej Komunii świętej… Jak przypuszczam – też na tę chwilę z utęsknieniem czekacie… Dla nas pod tym względem to smutny rok. Groźny wirus sprawił, że nasze życie zaczęło biec innym torem, zaczęło inaczej wyglądać w domu, szkole i w kościele. Także udział we Mszy świętej i innych wydarzeniach w kościele został mocno ograniczony. Również zostały odwołane wszystkie w tym miesiącu Pierwsze Komunie święte. Nie oznacza to jednak, że tej uroczystości w ogóle nie będzie. Musimy cierpliwie czekać, co się wydarzy, oraz dużo się modlić do Boga i Maryi o ustanie epidemii.

Na razie nie wiemy, kiedy ta chwila nastąpi. Ale musicie się mocno i gorąco modlić – najlepiej do Maryi – wraz z całymi waszymi rodzinami, aby ta chwila mogła mieć miejsce w tym roku. Dlatego dobrze wykorzystajcie ten miesiąc, aby przez codzienną majówkę wyprosić u Boga za wstawiennictwem Maryi ustanie pandemii koronawirusa, aby kościoły zostały otwarte dla większej liczby wiernych i abyśmy mogli zorganizować te wyczekiwane uroczystości.

 • Jako zadanie na cały miesiąc maj – niech stanie się wasza codzienna majówka w rodzinie, przy kaplicy lub w kościele. Zróbcie też zdjęcie, gdy jako rodzina modlicie się podczas Majówki i to zdjęcie wyślijcie na e-mail naszej parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Opiszcie też – kogo to zdjęcie przedstawia. Zapewne będziecie w wykonaniu tego zadania potrzebować pomocy kogoś dorosłego, ale nie będzie ono trudne.

W katechizmie znajdziecie katechezę o tematyce poświęconej czci Matki Bożej (katecheza nr 64). Wykonajcie ćwiczenia, które tam znajdziecie.

Wykorzystując mapę Polski – odnajdźcie miejsca, gdzie szczególnie czczona jest Maryja. Wiele z nich – to SANKTUARIA MARYJNE (czyli miejsca szczególnej czci Boga, który poprzez Maryję wyprasza nam liczne łaski, i do tych miejsc ludzie chętnie i licznie pielgrzymują). Czy potraficie wymienić i wskazać takie najważniejsze maryjne sanktuaria w Polsce, w Europie, na świecie?

Bardzo wiele kościołów i parafii czci Maryję w różnych Jej wizerunkach. A w jakim wizerunku czcimy Maryję w naszym kościele?

Z Maryją całe swoje życie związali wielcy Polacy. Najbardziej nam znani są: święty Jan Paweł II (on urodził się dokładnie 18 maja 1920 roku – a zatem już niedługo będziemy obchodzić 100-lecie jego urodzin; ponadto jego hasło biskupie i papieskie to były słowa: TOTUS TUUS czyli „Cały Twój” jestem Maryjo) i sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński (przypomnijcie sobie, co o nim pamiętacie z ostatnich Rorat w naszym kościele – może wam w tym pomóc również kolejna katecheza w katechizmie – nr 65).

Chciałbym, aby przez waszą codzienną modlitwę Litanią Loretańską – jej słowa utrwaliły się wam w sercu na pamięć, a teraz pomódlcie się inną modlitwą do Maryi: POD TWOJĄ OBRONĘ…

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

268508
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
312
379
3946
259845
14828
17374
268508

Twoje IP: 184.72.102.217
2021-01-22 14:14

youtube

fb

Polecamy