Get Adobe Flash player
Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla poszczególnych grup wiernych, co jednak nie zwalnia od uczestnictwa we Mszy świętej w innej formie ("na żywo") lub w dni powszednie - zamiast niedzieli.
Pamiętajcie o obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz o dezynfekcji rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału! Spowiadamy się również mając maskę zasłaniającą nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek zachowania dystansu, noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna jest sprawowana już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.
Aktualnie limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Uwaga!


Każda osoba, która do 7.01.2021 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Kl.3 – Kat. nr 66 – PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

Katechizm – str. 226

O ważności Nabożeństwa 9. Pierwszych Piątków Miesiąca powiemy sobie jeszcze podczas Białego Tygodnia, ale teraz taka „instrukcja obsługi” tego, z czym sam Pan Jezus związał niezwykłe obietnice, gdy objawił się francuskiej zakonnicy świętej Marii Małgorzacie Alacoque.

Z pomocą kogoś, kto sprawnie czyta, oglądnij sobie następującą prezentację:

https://www.youtube.com/watch?v=WDCmPtVOsuE

O czym zatem trzeba pamiętać jeśli chodzi o 9 pierwszych piątków miesiąca?

Pan Jezus przedstawił 12 obietnic dla każdego, kto z wiarą i miłością odprawi to Nabożeństwo. Obiecał opiekę, pomoc i błogosławieństwo w życiu ziemskim, a zwłaszcza pomoc w dobrym życiu, bo sami tego uczynić nie jesteśmy w stanie. Ostatnia z obietnic wiąże się z czym dla nas najważniejszym – z Niebem i zbawieniem. Jezus obiecuje, że nie opuści takiego człowieka w życiu a zwłaszcza w najważniejszym jego momencie – gdy będzie z tego świata odchodził, gdy będzie umierał. Obiecał, że sam Pan Jezus przyjdzie do niego i po niego, aby go zabrać do siebie – do Nieba.

Jakie są najważniejsze warunki do spełnienia:

1) W Pierwszy Piątek Miesiąca należy przyjąć Komunię Świętą i ofiarować ją jako wynagrodzenie Sercu Pana Jezusa za wszelkie zniewagi i niewdzięczność, z jaką Jezus spotyka się ze strony grzesznych ludzi.

2) Z Komunią świętą wiąże się przystąpienie do sakramentu pokuty, które warto uczynić przed Pierwszym Piątkiem, a nie w sam pierwszy piątek miesiąca. To przypomina też o trosce, aby żyć z dala od grzechów i trwać w łasce Bożej. Gdy zgrzeszymy – warto jak najszybciej przystąpić do spowiedzi świętej, aby odzyskać wspólnotę z Bogiem!

3) Chodzi o systematyczność – należy do tej Komunii świętej pierwszopiątkowej przystąpić przez kolejne 9 pierwszych piątków miesiąca – nie może być żadnej przerwy. Jeśliby taka przerwa nastąpiła to te pierwsze piątki trzeba liczyć od początku.

4) Ta Komunia święta wynagradzająca musi być przyjęta w Pierwszy Piątek miesiąca, a nie w inny dzień.

5) Wierność tej praktyce Pierwszych Piątków Miesiąca to najpiękniejsze wyznanie wiary w Boga i znalezienie się w Najświętszym Sercu Pana Jezusa, gdzie nie ma wstępu szatan. Kto zatem jest ukryty w Sercu Pana Jezusa – tego Jezus ochrania i broni oraz pomaga mu w walce z grzechami, słabością i wadami. Ważne jest, aby człowiek również zadbał o to, aby unikał grzechów i okazji, które do niego prowadzą – czyli mówiąc obrazowo: nie pchał się tam, gdzie czeka grzech i kusi szatan.

6) Należy w Pierwszy Piątek Miesiąca pomodlić się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz odmówić Akt poświęcenia się Sercu Jezusowemu. To zazwyczaj czynimy podczas Mszy świętej w Pierwszy Piątek – wspólnie przy ołtarzu: przed Najświętszym Sakramentem.

 

Wysłuchaj tej piosenki i zastanów się nad jej słowami. Zachęcam, aby się jej nauczyć na pamięć:

https://www.youtube.com/watch?v=zS8lyoHaWw0

Trochę ważnych rzeczy tutaj opisałem, które zapewne z wielką gorliwością i zaciekawieniem wraz z rodzicami odczytałeś. Staraj się o tym pamiętać przez całe swoje życie. Teraz w katechizmie wykonaj wszystko, co jest do zrobienia i pomódl się wraz z rodzicami przed obrazem Serca Pana Jezusa, a jeśli takiego w domu jeszcze nie ma – to zadbaj, aby się pojawił. Niech Pan Jezus czuwa nad całą twoją rodziną!

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

267408
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
303
727
2846
259845
13728
17374
267408

Twoje IP: 54.85.57.0
2021-01-20 14:17

youtube

fb

Polecamy