Skończył się czas dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy świętej.
Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!

Każda osoba, która do 20.09.2020 założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

KAMERKA INTERNETOWA

Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

Kl.4 - Kat. nr 54 - JEZUS JEST ZE MNĄ, GDY MAM TRUDNOŚCI I PROBLEMY

Katechizm - str.174

Zeszyt ćwiczeń - str.64-65

Pomyśl, jak się zachowujesz, gdy musisz zmierzyć się z jakimiś problemami i trudnościami...

• Czy szybko się poddajesz, a może czynisz coś innego?
  • Przypomnij sobie, jakie trudne sytuacje przeżywałeś ostatnio?
  • Co odczuwasz, gdy przeżywasz lub doświadczasz coś trudnego?
  • Czy mając trudności - próbujesz je sam pokonać, czy też prosisz kogoś o pomoc?

A czy w trudnościach - prosiłeś Jezusa o pomoc?

• Wykonaj zadanie nr 1 w ćwiczeniach na str.64

W twoim katechizmie znajdziesz dwie krótkie historie dzieci, które doświadczały trudności - Krzysiek (str.174) i Ania (str.176). Jak one postąpiły w sytacji, w któej się znalazły?

Pamiętaj, że nie zawsze w życiu wszystko się układa, jest radośnie i wesoło. Bywa, że trzeba zderzyć się z problemami, czasem jest smutno i trudno. Można się wtedy załamać, ale można szukać pomocy. Taką pomoc zawsze przynosi nam Jezus. Przeczytaj, co się wydarzyło w życiu pewnego człowieka (str.175). Spróbujmy nad tym tekstem chwilę się zatrzymać.

• Gdzie udał się Jezusw święto żydowskie?
  • Co znajdowało sie przy Owczej bramie?
  • Kto przebywał w tym niezwykłym miejscu?
  • Kogo tak dostrzegł Jezus?
  • O co Jezus zapytał tego człowieka?
  • Jaką trudność miał ten chory człowiek?
  • Na czym konkretnie polegał problem tego człowieka?
  • Co Jezus mu uczynił?
  • Co jeszcze ten człowiek otrzymał od Jezusa? Co w nim uzdrowił? (odpowiedź wywnioskuj z ostatniego zdania tekstu biblijnego)

W tym tekście pojawia się ciekawe stwierdzenie tego chorego... Powiedział on do Jezusa: NIE MAM CZŁOWIEKA - czyli nie ma kogo, kto by mi dopomógł. Zatem - jaka stad płynia dla nas wskazówka? To JA (każdy z nas) ma być tym człowiekiem, który bliźniemu przyjdzie z pomocą. Jezus liczy na mnie, że w Jego imieniu będę pomagać innym w potrzebie.

Jezus rónocześnie zapewnia nas, że nigdy nas nie opuści. Jakie słowa Jezusa o tym świadczą? (znajdziesz je w twoim katechizmie na stronie 175) - następnie te słowa Jezusa wpisz jako notatkę do ćwiczeń.

A w jaki sposób Jezus nam pomaga? - odpowiedzią będzie wykonanie ćwiczenia nr 2 (str.65)

Zadanie dodatkowe dla chętnych - nr 3

198512