Get Adobe Flash player
Skończył się czas dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy świętej.
Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!

Uwaga!


Każda osoba, która do 20.09.2020 założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

KAMERKA INTERNETOWA


Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

Kl. 5 – Kat. nr 55 – PAN JEZUS UZDRAWIA DUSZĘ I CIAŁO

Katechizm – str. 185

Ćwiczenia – str. 63

Poprzedni temat był przypomnieniem istotnych warunków dobrej spowiedzi świętej. Dlaczego to tak ważne? Bo troska o dobrą spowiedź – to troska o rzecz najważniejszą w życiu: o własną duszę, aby była czysta, święta i godna Boga, aby kiedyś móc cieszyć się życiem wiecznym w Niebie.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia będą do odebrania już we wtorek od rana. Będą pozostawione na parapecie okiennym przy wejściu głównym na plebanię (na piętrze, a nie na parterze koło kancelarii). W każdej chwili można je sobie odebrać.

Kl.5 – Kat. nr 54 – PAN JEZUS ODPUSZCZA GRZECHY

Katechizm – str. 182

Ćwiczenia – str. 62-63

Przypomnij sobie 6 PRAWD WIARY! Jedna z tych prawd zawiera w sobie treść, w której jest mowa o najważniejszym warunku do osiągniecia zbawienia. Jaki to warunek?

Czytaj więcej...

Kl.5 – Kat. nr 53 – JEZUS ZASPOKAJA GŁÓD MOJEGO SERCA

Katechizm – str. 179

Ćwiczenia – str. 61

Uczestnicząc w nauce szkolnej czy – jak to czynią wasi rodzice – gdzieś pracując – czas i wydarzenia naszego życia wpisujemy w dni tygodnia. W kalendarzu zauważycie dni zwykle drukowane kolorem czarnym, ale i te, które są zabarwione na czerwono . Te czerwone dni – to święta i uroczystości: państwowe i kościele. Ten czerwony kolor przypomina o wyjątkowym charakterze takiego dnia.

Czytaj więcej...

Kl.5 - Kat. nr 52 - NIE JESTEM SAM, BÓG WSPÓŁPRACUJE ZE MNĄ

Katechizm - str.176

Zeszyt ćwiczeń - str. 59-60

 

Ewangelicznym człowiekiem, który poprowadzi nas przez dzisiejsze zagadnienie, jest ZACHEUSZ. Czy coś już o nim możesz powiedzieć?

Czytaj więcej...

Kl.5 – Kat. nr 50 – ŚW. FRANCISZEK WYBRAŁ DROGĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Katechizm – str. 168

Ćwiczenia – str. 58

Poprzednia katecheza ukazała ci postać bł. Bronisława Markiewicza, bardzo zatroskanego o szczęście dzieci i młodzieży. On im pomagał materialnie, ale również troszczył się o nich duchowo. Dzisiejsza katecheza pomoże wybrać tę drogę, która pozwoli osiągnąć szczęście. Przewodnikiem na tej katechezie będzie bardzo znany święty – św. Franciszek z Asyżu.

Czytaj więcej...

Kochane dzieci, drodzy Rodzice!

Chętnie bym się z wami spotykał i popracował w szkole w ramach lekcji katechezy, lecz - póki co - jest to niemożliwe. Dotychczasowe zajęcia sprowadzały się z konieczności do przekazania wam materiałów do samodzielnego przeprowadzenia kolejnych lekcji przewidzianych programem i katechizmem. Mam nadzieję, że dobrze i systematycznie wywiązujecie się z tego obowiązku, a pomoce otrzymywane ode mnie do poszczególnych tematów katechetycznych dobrze wam służą.

Dobiega szybko końca obecny rok szkolny i katechetyczny. Dlatego proszę wykorzystać dni do końca maja, aby pouzupełniać wszystkie notatki i zadania - zarówno te, które powinny znaleźć się w waszych "Zeszytach ćwiczeń", jak i te, które powinny być dostarczone do mnie drogą e-mailową.

W związku ze zgłaszanymi przez rodziców obawami związanymi z zarażeniem wirusem (choć rodzi się w moim sercu pytanie, gdzie jest większe zagrożenie i prawdopodobieństwo kontaktu z kimś zarażonym: czy wśród swoich w parafii czy wśród obcych - np. podczas zakupów w sklepie lub kontaktu w innych publicznych miejscach) - informuję, że aby sklasyfikować uczniów - potrzebuję ocenić ich systematyczną pracę zdalną, co powinno znaleźć się w prowadzonym przez każdego ucznia ZESZYCIE ĆWICZEŃ. Dlatego koniecznie muszę przejrzeć ich ZESZYTY ĆWICZEŃ jako namacalny dowód ich całorocznej pracy i ocenić pracę, którą dzieci powinny wykonać: są to zadania zawarte w "Ćwiczeniach" oraz te, które pojawiły się w ramach osobnych tematów spoza katechizmu.

W związku z tym zobowiązuję wszystkich uczniów, aby dotarły do mnie ich ZESZYTY ĆWICZEŃ (z wyraźnym ich podpisaniem: imię i nazwisko oraz klasa) a w nich umieszczone również inne tematy i zadania, które powinny być wykonane w ramach przeprowadzonych zdalnych katechez. Nie wymagam osobistego kontaktu, ani tym bardziej jakichś zgromadzeń uczniów pod szkołą czy plebanią. Sposób dostarczenia tego do mnie jest mi zupełnie obojętny - istotne, aby wszystko, co powinno, do mnie dotarło. Można to uczynić osobiście lub przez kogoś - dostarczając na plebanię lub do kościoła (np. zostawiając w zakrystii lub przekazując na ręce księdza).

Jak mi wiadomo - nikt z was nie jest objęty kwarantanną i nie ma zakazu opuszczania domu, a jak mniemam - to przynajmniej na zakupy rodzice z domu chodzą, więc żadnego problemu z przyniesieniem do mnie cienkiego "Zeszytu ćwiczeń" z pracami ucznia nie dostrzegam. Tym bardziej, że ograniczenia są coraz mniejsze, co widać choćby po dzieciach, które w różnych miejscach można spotkać (kwestia - czy one również w takich sytuacjach stosuja się do koniecznej higieny i zasad bezpieczeństwa, co jak przypuszczam leży na sercu ich rodziców).

Wyznaczam zatem dwa dni, aby ZESZYTY ĆWICZEŃ do mnie dotarły - to czwartek (4 czerwca) lub piątek (5 czerwca). Są to daty graniczne, aby umożliwić mi sklasyfikowanie roczne na podstawie osobistej pracy ucznia. Brak dostarczenia będzie równoznacznie oceniony jako brak zadań - z odpowiednimi tego konsekwencjami na koniec roku szkolnego.

Wydaje mi się, że taka forma jest lepsza niż skanowanie całego ZESZYTU ĆWICZEŃ i wysyłania tych skanów poprzez internet.

Ocenione prace niezwłocznie zwrócę - zaś sposób odbioru podam w osobnym komunikacie w odpowiednim czasie.

Liczę na współpracę i zrozumienie nietypowej sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy z powodu pandemii.

Pozdrawiam - Ks. Krzysztof

Kl.5 – Kat. nr 49 – BŁ. KS. BRONISŁAW MARKIEWICZ

Katechizm – str. 165

Ćwiczenia – str. 57

Poprzednia katecheza była przypomnieniem Jezusowej nauki o BŁOGOSŁAWIEŃSTWACH.

 • Czy potrafisz je wymienić?
 • Co znaczy słowo: BŁOGOSŁAWIENI, BŁOGOSŁAWIONY?
 • Na jaki cel wskazują Jezusowe Błogosławieństwa?

Podczas dzisiejszej katechezy masz okazję przyjrzeć się jednej postaci, której życie można opisać jako kroczenie drogą błogosławieństw. Ten człowiek to ksiądz Bronisław Markiewicz. Sięgając do umieszczonych w katechizmie tekstów, zarówno życiorysu jak i cytatów z jego wypowiedzi, zapoznaj się z tą szczególną osobą, związaną też z miastem, w którym obecnie wielką czcią jest otaczana figura świętego Michała Archanioła z Gargano. Być może nawet odwiedziłeś to szczególne miejsce.

Wykorzystaj dostępne w internecie źródła, aby pogłębić swą wiedzę o błogosławionym Bronisławie Markiewiczu. Wykonaj zadanie w zeszycie ćwiczeń, a jako notatkę przepisz jego słowa, w których podaje on receptę na kroczenie drogą błogosławieństw ku Niebu.

Teksty źródłowe o bł. Bronisławie Markiewiczu możesz odnaleźć tutaj:

TEKST 1

TEKST 2

FILM 1 – przepowiednia dla Polski

Kl.5 – Kat. nr 48 – JEZUS ZAPRASZA NA DROGĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Katechizm – str.162

Ćwiczenia – str. 55

Królestwo Boże, któremu poświęciliśmy kilka katechez, to główny temat Jezusowego nauczania oraz cel życia każdego człowieka. Znamy CEL a zatem pozostaje zapytać się o DROGĘ: jak i którędy iść, aby dojść do Królestwa Niebieskiego? To Królestwo kojarzy się nam ze szczęściem wiecznym.

Czytaj więcej...

Kl.5 – Kat. nr 46 – JEZUS UCZY MNIE POSŁUSZEŃSTWA

Katechizm – str.156

Ćwiczenia – str.54

Wydaje mi się, że dzisiejsza katecheza porusza temat bardzo trudny dla niejednego człowieka, także dla dziecka. A jest nim POSŁUSZEŃSTWO. Kto naprawdę wierzy w Boga i kocha Go - ten jest Mu posłuszny, a o tym ma świadczyć jego życie wiary i modlitwy oraz postępowanie względem innych ludzi.

Czytaj więcej...

Katecheza – Temat: Objawienia Maryi w Fatimie

 Ponad sto lat temu, dokładanie 13 maja 1917 roku Matka Boża objawiła się trojgu pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. W chwili objawień mieli po dziesięć, dziewięć i siedem lat.

Czytaj więcej...

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

198464
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
315
199
2017
192529
11886
20921
198464

Twoje IP: 18.207.106.142
2020-09-26 17:40

youtube

fb

Polecamy