Get Adobe Flash player
Skończył się czas dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy świętej.
Pozostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła i zachowanie dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Zachowajcie roztropność, odpowiedzialność i rozwagę, bo zagrożenie epidemią nadal istnieje !!!
Od soboty 8 sierpnia (póki cały powiat nowosądecki będzie tzw. czerwoną strefą) wewnątrz naszego kościoła może znajdować się max. 137 osób, zaś na zewnątrz jest to limit 150 osób.

Liturgia niedzielnej Mszy świętej jest sprawowana w sobotę o 18:00 oraz w niedzielę o 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00
W okresie wakacyjnym - Msze święte w niedziele i uroczystości wakacyjne są sprawowane o godz. 7:00, 10:00 i 14:00

Uwaga!


Każda osoba, która do 6.08.2020 założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.

KAMERKA INTERNETOWA


Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

Kl. 6 - Kat. nr 60 - JESTEM POSŁUSZNY BOGU JAK ŚW. OJCIEC PIO

Katechizm - str. 207

Ćwiczenia - str. 76

Pomyśl, jak ci się zdaje, na co najczęściej uskarżają się rodzice i nauczyciele, gdy chodzi o dzieci? Z czym mają najczęściej największe problemy? Chyba już wiesz! Chodzi o POSŁUSZEŃSTWO i NIEPOSŁUSZEŃSTWO. Sami wiecie, że różnie bywa z tym posłuszeństwem i słuchaniem Boga i innych ludzi. A skutki nieposłuszeństwa bywają bolesne...

Okazuje się, że jedną z największych pokus, na który narażony jest zwłaszcza młody człowiek – to NIEPOSŁUSZEŃSTWO. A jakie są tego konsekwencje?

Czytaj więcej...

Ćwiczenia są do odebrania już we wtorek od rana. Będą pozostawione na parapecie okiennym przy wejściu głównym na plebanię (na piętrze, a nie na parterze koło kancelarii). W każdej chwili można je sobie odebrać.

Osoby, które do tej pory nie oddały mi ćwiczeń do oceny - mają ostatnią szansę przynieść je w poniedziałek rano - do godz. 9:00 na plebanię. W przeciwnym razie zostaną one ocenione na jedynkę, co bardzo mocno wpłynie na obniżenie końcowej oceny!

Do tej pory nie dotarły do mnie ćwiczenia od dwóch uczniów z klasy 6A a są to: Amelia i Sławek. Jaka przyczyna tego stanu rzeczy? Najpóźniej w poniedziałek (nawet wieczorem) proszę dostarczyć ćwiczenia z zadaniami do oceny!

Kl.6 – Kat. nr 56 – BÓG JEST NAJWAŻNIEJSZY – PRZYKŁAD ŻYCIA BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY

Katechizm – str. 195

Ćwiczenia – str. 71-72

Zapoznaj się z postacią błogosławionej Karoliny Kózkówny, patronki polskiej młodzieży.

Zapraszam tym razem przede wszystkim do oglądnięcia kilku filmów z nią związanych:

1) https://youtu.be/K7v9PI2Mpzo

2) https://www.youtube.com/watch?v=MegIP8kg-Hw

 

Wykorzystując podane w tych filmach informacje oraz wspierając się treścią dostępną w katechizmie – wykonaj zawarte w ćwiczeniach zadania.

 

Pomyśl też, w jaki sposób możesz swe młode życie ofiarować Bogu przez orędownictwo tej młodej polskiej męczennicy z podtarnowskiej Zabawy?

Kl.6 – Kat. nr 54 – POMAGAM LUDZIOM JAK ŚWIĘTY BRAT ALBERT

Katechizm – str. 189

Ćwiczenia – str. 68-69

Sięgając do katechizmu – przeczytaj ze zrozumieniem fragment Ewangelii o bogatym młodzieńcu, a następnie zapoznaj się z życiorysem świętego Brata Alberta Chmielowskiego.

Następnie zwróć uwagę na podobieństwa oraz na różnice między tymi dwiema postaciami.

Czytaj więcej...

Kl. 6 – Kat. Nr 53 - WYPEŁNIAM WOLĘ BOGA JAK ŚW. JUAN DIEGO 

Katechizm – str.186 

Zeszyt ćwiczeń - str. 61/62

 

Osobą, z którą się dzisiaj spotkamy, jest meksykański Indianin św. Juan Diego (po polsku to: Jan Boży), któremu objawiła się Matka Boża - czczona dziś nie tylko w Meksyku, ale i na całym świecie. Sanktuarium, gdzie Matka Boża odbiera wyjątkową cześć, znajduje się w Guadalupe. Samo powstanie tego cudownego obrazu jest wyjątkowe...

Czytaj więcej...

Kl.6 – Kat. nr 52 – ŚW. STANISŁAW ZE SZCZEPANOWA – OBROŃCA KRZYWDZONYCH

Katechizm – str. 183

Ćwiczenia – str. 65/66

Kolejną postacią, która bardzo mocno wpisała się w historię Polski, a jednocześnie, która poucza nas, abyśmy nie byli obojętni na ludzką krzywdę, jest ŚWIĘTY STANISŁAW – BISKUP ZE SZCZEPANOWA. Ta postać jest główną treścią dzisiejszej katechezy.

Czytaj więcej...

Kochane dzieci, drodzy Rodzice!

Chętnie bym się z wami spotykał i popracował w szkole w ramach lekcji katechezy, lecz - póki co - jest to niemożliwe. Dotychczasowe zajęcia sprowadzały się z konieczności do przekazania wam materiałów do samodzielnego przeprowadzenia kolejnych lekcji przewidzianych programem i katechizmem. Mam nadzieję, że dobrze i systematycznie wywiązujecie się z tego obowiązku, a pomoce otrzymywane ode mnie do poszczególnych tematów katechetycznych dobrze wam służą.

Dobiega szybko końca obecny rok szkolny i katechetyczny. Dlatego proszę wykorzystać dni do końca maja, aby pouzupełniać wszystkie notatki i zadania - zarówno te, które powinny znaleźć się w waszych "Zeszytach ćwiczeń", jak i te, które powinny być dostarczone do mnie drogą e-mailową.

W związku ze zgłaszanymi przez rodziców obawami związanymi z zarażeniem wirusem (choć rodzi się w moim sercu pytanie, gdzie jest większe zagrożenie i prawdopodobieństwo kontaktu z kimś zarażonym: czy wśród swoich w parafii czy wśród obcych - np. podczas zakupów w sklepie lub kontaktu w innych publicznych miejscach) - informuję, że aby sklasyfikować uczniów - potrzebuję ocenić ich systematyczną pracę zdalną, co powinno znaleźć się w prowadzonym przez każdego ucznia ZESZYCIE ĆWICZEŃ. Dlatego koniecznie muszę przejrzeć ich ZESZYTY ĆWICZEŃ jako namacalny dowód ich całorocznej pracy i ocenić pracę, którą dzieci powinny wykonać: są to zadania zawarte w "Ćwiczeniach" oraz te, które pojawiły się w ramach osobnych tematów spoza katechizmu.

W związku z tym zobowiązuję wszystkich uczniów, aby dotarły do mnie ich ZESZYTY ĆWICZEŃ (z wyraźnym ich podpisaniem: imię i nazwisko oraz klasa) a w nich umieszczone również inne tematy i zadania, które powinny być wykonane w ramach przeprowadzonych zdalnych katechez. Nie wymagam osobistego kontaktu, ani tym bardziej jakichś zgromadzeń uczniów pod szkołą czy plebanią. Sposób dostarczenia tego do mnie jest mi zupełnie obojętny - istotne, aby wszystko, co powinno, do mnie dotarło. Można to uczynić osobiście lub przez kogoś - dostarczając na plebanię lub do kościoła (np. zostawiając w zakrystii lub przekazując na ręce księdza).

Jak mi wiadomo - nikt z was nie jest objęty kwarantanną i nie ma zakazu opuszczania domu, a jak mniemam - to przynajmniej na zakupy rodzice z domu chodzą, więc żadnego problemu z przyniesieniem do mnie cienkiego "Zeszytu ćwiczeń" z pracami ucznia nie dostrzegam. Tym bardziej, że ograniczenia są coraz mniejsze, co widać choćby po dzieciach, które w różnych miejscach można spotkać (kwestia - czy one również w takich sytuacjach stosuja się do koniecznej higieny i zasad bezpieczeństwa, co jak przypuszczam leży na sercu ich rodziców).

Wyznaczam zatem dwa dni, aby ZESZYTY ĆWICZEŃ do mnie dotarły - to czwartek (4 czerwca) lub piątek (5 czerwca). Są to daty graniczne, aby umożliwić mi sklasyfikowanie roczne na podstawie osobistej pracy ucznia. Brak dostarczenia będzie równoznacznie oceniony jako brak zadań - z odpowiednimi tego konsekwencjami na koniec roku szkolnego.

Wydaje mi się, że taka forma jest lepsza niż skanowanie całego ZESZYTU ĆWICZEŃ i wysyłania tych skanów poprzez internet.

Ocenione prace niezwłocznie zwrócę - zaś sposób odbioru podam w osobnym komunikacie w odpowiednim czasie.

Liczę na współpracę i zrozumienie nietypowej sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy z powodu pandemii.

Pozdrawiam - Ks. Krzysztof

Kl.6 – Kat. nr 51 – MĘCZEŃSTWO ŚW. SZCZEPANA

Katechizm – str. 180

Ćwiczenia – str. 64

Nawiązując do poprzedniej katechezy przypomnij sobie i wyjaśnij pojęcia:

 • Kto to jest ŚWIĘTY a kto to jest BŁOGOSŁAWIONY?
 • Czym jest BEATYFIKACJA, a czym jest KANONIZACJA?
 • Jaki kult obiera ktoś, kogo nazywamy świętym, a jaki ten, kogo nazywamy błogosławionym?
 • Jaka uroczystość łączy w sobie wszystkich tych, którzy są świętymi w Niebie? Jaka to data?

Czytaj więcej...

Kat. nr 50 – ŚWIĘCI ŻYJĄ WŚRÓD NAS I CHCĄ NAM POMAGAĆ

Katechizm – str. 177

Ćwiczenia – str. 62-63

Dzisiejszy temat rozpoczyna ostatni cykl tegorocznych katechez, który odwołuje się do podstawowego powołania każdego człowieka – a jest nim powołanie do świętości.

Czytaj więcej...

Kl.6 - Kat. nr 49 - CZY MOŻNA ODRZUCIĆ CHRYSTUSA I WSZYSTKO TO, CO ON WNIÓSŁ W DZIEJE CZŁOWIEKA?

Katechizm - str.171

Ćwiczenia - str.61

Zdanie będące tematem dzisiejszej katechezy pochodzi z nauczania św. Jana Pawła II. Obszerniejszy fragment zawierający te słowa znajdziesz w katechizmie na str.174 (ZASTOSUJ). Już teraz odczytaj sobie te słowa z nauczania Papieża.

Czytaj więcej...

Kat. nr 48 – PIELĘGNUJĄC TRADYCJE ŚWIADCZĘ O SWOJEJ WIERZE

Katechizm – str.167

Ćwiczenia – str.60

Dotychczas przyglądaliśmy się historii Kościoła powszechnego i historii naszej Ojczyzny i Kościoła, zarówno tej odległej historii, jak i tej bliskiej (XX wieku). Zwróciliśmy uwagę na początki wiary, jej przekazywanie oraz na ludzi, którzy przekazywali wiarę, byli jej świadkami. Niejednokrotnie przekazywanie wiary było okupione cierpieniem, prześladowaniami a nawet śmiercią. Skuteczność i wytrwałość sprawiły, że my – żyjący już w XXI wieku – możemy w tej wierze żyć i z Bogiem wiązać swoją codzienność.

Czytaj więcej...

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

177215
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
17
463
3916
166560
11558
23647
177215

Twoje IP: 18.204.55.168
2020-08-15 01:15

youtube

fb

Polecamy