Get Adobe Flash player
Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla poszczególnych grup wiernych, co jednak nie zwalnia od uczestnictwa we Mszy świętej w innej formie ("na żywo") lub w dni powszednie - zamiast niedzieli.
Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna jest sprawowana już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.
Od 7 do 29 listopada limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Uwaga!


Każda osoba, która do 21.11.2020 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

KAMERKA INTERNETOWA


Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

Kl. 6 - Kat. nr 60 - JESTEM POSŁUSZNY BOGU JAK ŚW. OJCIEC PIO

Katechizm - str. 207

Ćwiczenia - str. 76

Pomyśl, jak ci się zdaje, na co najczęściej uskarżają się rodzice i nauczyciele, gdy chodzi o dzieci? Z czym mają najczęściej największe problemy? Chyba już wiesz! Chodzi o POSŁUSZEŃSTWO i NIEPOSŁUSZEŃSTWO. Sami wiecie, że różnie bywa z tym posłuszeństwem i słuchaniem Boga i innych ludzi. A skutki nieposłuszeństwa bywają bolesne...

Okazuje się, że jedną z największych pokus, na który narażony jest zwłaszcza młody człowiek – to NIEPOSŁUSZEŃSTWO. A jakie są tego konsekwencje?

Czytaj więcej...

Ćwiczenia są do odebrania już we wtorek od rana. Będą pozostawione na parapecie okiennym przy wejściu głównym na plebanię (na piętrze, a nie na parterze koło kancelarii). W każdej chwili można je sobie odebrać.

Osoby, które do tej pory nie oddały mi ćwiczeń do oceny - mają ostatnią szansę przynieść je w poniedziałek rano - do godz. 9:00 na plebanię. W przeciwnym razie zostaną one ocenione na jedynkę, co bardzo mocno wpłynie na obniżenie końcowej oceny!

Do tej pory nie dotarły do mnie ćwiczenia od dwóch uczniów z klasy 6A a są to: Amelia i Sławek. Jaka przyczyna tego stanu rzeczy? Najpóźniej w poniedziałek (nawet wieczorem) proszę dostarczyć ćwiczenia z zadaniami do oceny!

Kl.6 – Kat. nr 56 – BÓG JEST NAJWAŻNIEJSZY – PRZYKŁAD ŻYCIA BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY

Katechizm – str. 195

Ćwiczenia – str. 71-72

Zapoznaj się z postacią błogosławionej Karoliny Kózkówny, patronki polskiej młodzieży.

Zapraszam tym razem przede wszystkim do oglądnięcia kilku filmów z nią związanych:

1) https://youtu.be/K7v9PI2Mpzo

2) https://www.youtube.com/watch?v=MegIP8kg-Hw

 

Wykorzystując podane w tych filmach informacje oraz wspierając się treścią dostępną w katechizmie – wykonaj zawarte w ćwiczeniach zadania.

 

Pomyśl też, w jaki sposób możesz swe młode życie ofiarować Bogu przez orędownictwo tej młodej polskiej męczennicy z podtarnowskiej Zabawy?

Kl.6 – Kat. nr 54 – POMAGAM LUDZIOM JAK ŚWIĘTY BRAT ALBERT

Katechizm – str. 189

Ćwiczenia – str. 68-69

Sięgając do katechizmu – przeczytaj ze zrozumieniem fragment Ewangelii o bogatym młodzieńcu, a następnie zapoznaj się z życiorysem świętego Brata Alberta Chmielowskiego.

Następnie zwróć uwagę na podobieństwa oraz na różnice między tymi dwiema postaciami.

Czytaj więcej...

Kl. 6 – Kat. Nr 53 - WYPEŁNIAM WOLĘ BOGA JAK ŚW. JUAN DIEGO 

Katechizm – str.186 

Zeszyt ćwiczeń - str. 61/62

 

Osobą, z którą się dzisiaj spotkamy, jest meksykański Indianin św. Juan Diego (po polsku to: Jan Boży), któremu objawiła się Matka Boża - czczona dziś nie tylko w Meksyku, ale i na całym świecie. Sanktuarium, gdzie Matka Boża odbiera wyjątkową cześć, znajduje się w Guadalupe. Samo powstanie tego cudownego obrazu jest wyjątkowe...

Czytaj więcej...

Kl.6 – Kat. nr 52 – ŚW. STANISŁAW ZE SZCZEPANOWA – OBROŃCA KRZYWDZONYCH

Katechizm – str. 183

Ćwiczenia – str. 65/66

Kolejną postacią, która bardzo mocno wpisała się w historię Polski, a jednocześnie, która poucza nas, abyśmy nie byli obojętni na ludzką krzywdę, jest ŚWIĘTY STANISŁAW – BISKUP ZE SZCZEPANOWA. Ta postać jest główną treścią dzisiejszej katechezy.

Czytaj więcej...

Kochane dzieci, drodzy Rodzice!

Chętnie bym się z wami spotykał i popracował w szkole w ramach lekcji katechezy, lecz - póki co - jest to niemożliwe. Dotychczasowe zajęcia sprowadzały się z konieczności do przekazania wam materiałów do samodzielnego przeprowadzenia kolejnych lekcji przewidzianych programem i katechizmem. Mam nadzieję, że dobrze i systematycznie wywiązujecie się z tego obowiązku, a pomoce otrzymywane ode mnie do poszczególnych tematów katechetycznych dobrze wam służą.

Dobiega szybko końca obecny rok szkolny i katechetyczny. Dlatego proszę wykorzystać dni do końca maja, aby pouzupełniać wszystkie notatki i zadania - zarówno te, które powinny znaleźć się w waszych "Zeszytach ćwiczeń", jak i te, które powinny być dostarczone do mnie drogą e-mailową.

W związku ze zgłaszanymi przez rodziców obawami związanymi z zarażeniem wirusem (choć rodzi się w moim sercu pytanie, gdzie jest większe zagrożenie i prawdopodobieństwo kontaktu z kimś zarażonym: czy wśród swoich w parafii czy wśród obcych - np. podczas zakupów w sklepie lub kontaktu w innych publicznych miejscach) - informuję, że aby sklasyfikować uczniów - potrzebuję ocenić ich systematyczną pracę zdalną, co powinno znaleźć się w prowadzonym przez każdego ucznia ZESZYCIE ĆWICZEŃ. Dlatego koniecznie muszę przejrzeć ich ZESZYTY ĆWICZEŃ jako namacalny dowód ich całorocznej pracy i ocenić pracę, którą dzieci powinny wykonać: są to zadania zawarte w "Ćwiczeniach" oraz te, które pojawiły się w ramach osobnych tematów spoza katechizmu.

W związku z tym zobowiązuję wszystkich uczniów, aby dotarły do mnie ich ZESZYTY ĆWICZEŃ (z wyraźnym ich podpisaniem: imię i nazwisko oraz klasa) a w nich umieszczone również inne tematy i zadania, które powinny być wykonane w ramach przeprowadzonych zdalnych katechez. Nie wymagam osobistego kontaktu, ani tym bardziej jakichś zgromadzeń uczniów pod szkołą czy plebanią. Sposób dostarczenia tego do mnie jest mi zupełnie obojętny - istotne, aby wszystko, co powinno, do mnie dotarło. Można to uczynić osobiście lub przez kogoś - dostarczając na plebanię lub do kościoła (np. zostawiając w zakrystii lub przekazując na ręce księdza).

Jak mi wiadomo - nikt z was nie jest objęty kwarantanną i nie ma zakazu opuszczania domu, a jak mniemam - to przynajmniej na zakupy rodzice z domu chodzą, więc żadnego problemu z przyniesieniem do mnie cienkiego "Zeszytu ćwiczeń" z pracami ucznia nie dostrzegam. Tym bardziej, że ograniczenia są coraz mniejsze, co widać choćby po dzieciach, które w różnych miejscach można spotkać (kwestia - czy one również w takich sytuacjach stosuja się do koniecznej higieny i zasad bezpieczeństwa, co jak przypuszczam leży na sercu ich rodziców).

Wyznaczam zatem dwa dni, aby ZESZYTY ĆWICZEŃ do mnie dotarły - to czwartek (4 czerwca) lub piątek (5 czerwca). Są to daty graniczne, aby umożliwić mi sklasyfikowanie roczne na podstawie osobistej pracy ucznia. Brak dostarczenia będzie równoznacznie oceniony jako brak zadań - z odpowiednimi tego konsekwencjami na koniec roku szkolnego.

Wydaje mi się, że taka forma jest lepsza niż skanowanie całego ZESZYTU ĆWICZEŃ i wysyłania tych skanów poprzez internet.

Ocenione prace niezwłocznie zwrócę - zaś sposób odbioru podam w osobnym komunikacie w odpowiednim czasie.

Liczę na współpracę i zrozumienie nietypowej sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy z powodu pandemii.

Pozdrawiam - Ks. Krzysztof

Kl.6 – Kat. nr 51 – MĘCZEŃSTWO ŚW. SZCZEPANA

Katechizm – str. 180

Ćwiczenia – str. 64

Nawiązując do poprzedniej katechezy przypomnij sobie i wyjaśnij pojęcia:

 • Kto to jest ŚWIĘTY a kto to jest BŁOGOSŁAWIONY?
 • Czym jest BEATYFIKACJA, a czym jest KANONIZACJA?
 • Jaki kult obiera ktoś, kogo nazywamy świętym, a jaki ten, kogo nazywamy błogosławionym?
 • Jaka uroczystość łączy w sobie wszystkich tych, którzy są świętymi w Niebie? Jaka to data?

Czytaj więcej...

Kat. nr 50 – ŚWIĘCI ŻYJĄ WŚRÓD NAS I CHCĄ NAM POMAGAĆ

Katechizm – str. 177

Ćwiczenia – str. 62-63

Dzisiejszy temat rozpoczyna ostatni cykl tegorocznych katechez, który odwołuje się do podstawowego powołania każdego człowieka – a jest nim powołanie do świętości.

Czytaj więcej...

Kl.6 - Kat. nr 49 - CZY MOŻNA ODRZUCIĆ CHRYSTUSA I WSZYSTKO TO, CO ON WNIÓSŁ W DZIEJE CZŁOWIEKA?

Katechizm - str.171

Ćwiczenia - str.61

Zdanie będące tematem dzisiejszej katechezy pochodzi z nauczania św. Jana Pawła II. Obszerniejszy fragment zawierający te słowa znajdziesz w katechizmie na str.174 (ZASTOSUJ). Już teraz odczytaj sobie te słowa z nauczania Papieża.

Czytaj więcej...

Kat. nr 48 – PIELĘGNUJĄC TRADYCJE ŚWIADCZĘ O SWOJEJ WIERZE

Katechizm – str.167

Ćwiczenia – str.60

Dotychczas przyglądaliśmy się historii Kościoła powszechnego i historii naszej Ojczyzny i Kościoła, zarówno tej odległej historii, jak i tej bliskiej (XX wieku). Zwróciliśmy uwagę na początki wiary, jej przekazywanie oraz na ludzi, którzy przekazywali wiarę, byli jej świadkami. Niejednokrotnie przekazywanie wiary było okupione cierpieniem, prześladowaniami a nawet śmiercią. Skuteczność i wytrwałość sprawiły, że my – żyjący już w XXI wieku – możemy w tej wierze żyć i z Bogiem wiązać swoją codzienność.

Czytaj więcej...

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

232884
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
391
453
2221
225529
16039
16719
232884

Twoje IP: 34.237.138.69
2020-11-25 17:32

youtube

fb

Polecamy