Get Adobe Flash player
Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla poszczególnych grup wiernych, co jednak nie zwalnia od uczestnictwa we Mszy świętej w innej formie ("na żywo") lub w dni powszednie - zamiast niedzieli.
Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna jest sprawowana już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.
Od 7 do 29 listopada limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Uwaga!


Każda osoba, która do 21.11.2020 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

KAMERKA INTERNETOWA


Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

Katecheza – Temat: Wakacje z Bogiem

 Święty Jan Paweł II podczas przemówienia w Castel Gandolfo, 20 lipca 1997 roku, powiedział: „W ciągu lata, w chwilach odpoczynku fizycznego i odprężenia wewnętrznego, mamy możliwość poświęcenia większej uwagi także naszym potrzebom duchowym.

Czytaj więcej...

Katecheza 32 – Temat: Święci Piotr i Paweł filarami Kościoła

 Kiedy ludzie pragną stworzyć wspaniałe dzieło, niejednokrotnie poświęcają wiele trudu i czasu, by osiągnąć cel. Chociaż droga przed nimi wydaje się długa i trudna wiedzą, że warto, ponieważ dzieło, którego dokonują, będzie służyć nie tylko im, ale również wielu innym osobom.

Czytaj więcej...

Katecheza – Temat: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Pan Jezus jest obecny wśród nas. Spotykamy się z Nim podczas Mszy Świętej, kiedy spożywamy Ciało Jezusa (przystępujemy do Komunii Świętej). Ukryty jest pod postacią Chleba i Wina, w Najświętszym Sakramencie.

Czytaj więcej...

Katecheza 31 – Temat: Powstanie Ewangelii

 Niejednokrotnie w naszym życiu spotykamy się z taką sytuacją, że jakieś wydarzenie jest przedstawiane przez różne osoby, a ich relacje trochę się różnią, w wyniku czego powstaje pełniejszy i barwniejszy opis tego, co się wydarzyło.

Czytaj więcej...

Katecheza – Temat: Tajemnica Trójcy Świętej

Na dzisiejszej katechezie będziemy mówić o Bogu Ojcu, Synu Boga – Jezusie Chrystusie i o Duchu Świętym. Są to trzy Osoby Boskie. Zobaczymy co to znaczy. Jest to wielka tajemnica naszej wiary i nie jest łatwo zrozumieć całą naukę o Bogu, który jest jeden, ale w trzech osobach.

Czytaj więcej...

Katecheza – Temat: Serce Jezusa dobroci i miłości pełne

Czymś najważniejszym w człowieku jest serce. Dzięki niemu możemy żyć i kochać. Serce jest symbolem miłości. Niekiedy ktoś mówi: „Kocham cię całym sercem”. Inni rysują serca na kartkach lub laurkach z życzeniami a potem dają je komuś bardzo drogiemu i kochanemu.

Czytaj więcej...

Katecheza 29 – Temat: Zesłanie Ducha Świętego

Na długo przed swoim odejściem do nieba Pan Jezus obiecał: „Ja będę prosił Ojca a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze” (J 14,16).

Pocieszycielem nazwał Jezus Ducha Świętego, który jest trzecią Osobą Trójcy Świętej. Duch Święty jest Bogiem, nie możemy Go zobaczyć. Dlatego Apostołowie, którzy pierwsi otrzymali dar Jego obecności w sercu, widzieli tylko i odczuwali pewne znaki obecności Ducha Świętego.

Czytaj więcej...

Katecheza 30 – Temat: Pierwsza wspólnota chrześcijańska

 Bycie w grupie czy wspólnocie ma dla ludzi ogromne znaczenie. Człowiek nie jest przecież samotną wyspą i potrzebuje innych osób. Dzięki temu mamy poczucie bezpieczeństwa i potrzebne wsparcie w trudnościach życia. Człowiek potrzebuje też przyjaźni, aby się rozwijać. Jeżeli w codziennym życiu potrzebujemy tak wiele wsparcia, to trzeba powiedzieć, że w podobny sposób potrzebujemy wspólnoty, która będzie nam towarzyszyć w drodze wiary.

Czytaj więcej...

Katecheza – Temat: Wniebowstąpienie Pańskie

Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus przez 40 dni ukazywał się Apostołom i swoim najbliższym. Czterdziestego dnia zaprowadził swych uczniów na górę, aby tam się z nimi pożegnać przed odejściem do nieba.

Czytaj więcej...

Katecheza 28 – Temat: Wiara chrześcijańska i jej cechy

Przeczytaj uważnie opowiadanie zamieszczone w podręczniku na str. 91.

Iza przełamała swój strach dlatego, że bardzo ufała swojemu tacie. Wiedziała, że on ją bardzo kocha i kiedy jest obok niej, nic jej nie grozi. Bardzo podobnie jest też z naszą wiarą.

Czytaj więcej...

Katecheza – Temat: Objawienia Maryi w Fatimie

 Ponad sto lat temu, dokładanie 13 maja 1917 roku Matka Boża objawiła się trojgu pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. W chwili objawień mieli po dziesięć, dziewięć i siedem lat.

Czytaj więcej...

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

232962
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
469
453
2299
225529
16117
16719
232962

Twoje IP: 34.237.138.69
2020-11-25 18:27

youtube

fb

Polecamy