Katecheza 24 – Temat: Jezus Chrystus prawdziwym Bogiem

Gdy słuchamy Jezusa Chrystusa, a przede wszystkim kiedy patrzymy na Jego czyny, zaczynamy rozumieć, że jest jednocześnie prawdziwym człowiekiem i prawdziwym Bogiem. Dokonuje cudownych czynów i znaków, które można wyjaśnić tylko tym, że posiada boską moc. To dzięki niej może wskrzeszać umarłych, uzdrawiać chorych, odpuszczać grzechy, panować nad zjawiskami natury, rozmnażać chleb itp. Oprócz tego Jezus sam wielokrotnie mówił, że jest Bogiem.

Przeczytaj uważnie część z podręcznika Wiara i życie Kościoła str. 80 i wypisz argumenty przemawiające za bóstwem Jezusa Chrystusa. Zapisz je w zeszycie.

Swoimi słowami, cudami, a przede wszystkim zmartwychwstaniem Jezus Chrystus udowodnił, że jest nie tylko człowiekiem, ale również prawdziwym Bogiem. Świadkami tych znaków byli Apostołowie, którzy za tę prawdę, że Jezus jest Panem, oddali swoje życie.

Może nie będziemy w takiej sytuacji, która wymagałaby od nas takiej ofiary, jaką ponieśli Apostołowie, ale my też jesteśmy zobowiązani do świadczenia swoim życiem, że Jezus jest prawdziwym Bogiem i człowiekiem. Chrześcijanin to ktoś, kto wierzy w Jezusa Chrystusa i chce żyć z Nim w przyjaźni.

Praca domowa – Odszukaj w Piśmie Świętym wskazane fragmenty biblijne i napisz, jakie wydarzenia potwierdzają bóstwo Jezusa.

Łk 22, 47-53                                                                       Mt 9, 32-34

Mt 8,23-27                                                                         J 11,1-44

J 4,25-26

I bardzo proszę o pracę w formacie word, a nie zdjęcia.

2021-01-22 14:36