Get Adobe Flash player
Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla poszczególnych grup wiernych, co jednak nie zwalnia od uczestnictwa we Mszy świętej w innej formie ("na żywo") lub w dni powszednie - zamiast niedzieli.
Pamiętajcie o obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz o dezynfekcji rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału! Spowiadamy się również mając maskę zasłaniającą nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek zachowania dystansu, noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna jest sprawowana już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.
Aktualnie limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Uwaga!


Każda osoba, która do 7.01.2021 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Katecheza 30 – Temat: Pierwsza wspólnota chrześcijańska

 Bycie w grupie czy wspólnocie ma dla ludzi ogromne znaczenie. Człowiek nie jest przecież samotną wyspą i potrzebuje innych osób. Dzięki temu mamy poczucie bezpieczeństwa i potrzebne wsparcie w trudnościach życia. Człowiek potrzebuje też przyjaźni, aby się rozwijać. Jeżeli w codziennym życiu potrzebujemy tak wiele wsparcia, to trzeba powiedzieć, że w podobny sposób potrzebujemy wspólnoty, która będzie nam towarzyszyć w drodze wiary.

Dzisiaj właśnie będziemy o tym mówić i zastanowimy się, czy rzeczywiście mamy rację. W tym celu sięgniemy do samych początków Kościoła, do pierwotnej wspólnoty chrześcijańskiej.

Przeczytaj uważnie tekst zamieszczony w podręczniku na str. 100 – 101 i odpowiedz na pytanie: Jakie cechy posiadała pierwsza wspólnota chrześcijańska?

Odpowiedź zapisz w zeszycie.

Pierwsi chrześcijanie żyją wspólnie skupieni wobec prawdy o Chrystusie. Odważnie głoszą Ewangelię oraz dokonują licznych cudów i znaków. Sprzedają swoje majątki i rozdają pieniądze potrzebującym. Cechą charakterystyczną tej wspólnoty była również atmosfera radości, wzajemnego poświęcenia i chwalenia Boga. Wierzący uczestniczyli we wspólnych modlitwach w świątyni i w Eucharystii. Autor Dziejów Apostolskich podsumowuje ich życie tymi słowami: „Jeden duch i jedno serce ożywiały wszystkich wierzących”.

Również my powinniśmy dołożyć wszelkich starań, żeby nasze wspólnoty, nasze parafie były takie jak pierwsza wspólnota chrześcijańska. Pamiętaj więc o tym, aby aktywnie uczestniczyć w życiu swojej parafii przez słuchanie Słowa Bożego, udział w Eucharystii, modlitwę oraz troskę o potrzebujących. Ważna jest także przynależność do grup, które działają w parafii.

Polecam do obejrzenia film Dzieje Apostolskie cz. 1 –

https://youtu.be/hJMikjd-I4M

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

267440
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
335
727
2878
259845
13760
17374
267440

Twoje IP: 54.85.57.0
2021-01-20 14:33

youtube

fb

Polecamy