Get Adobe Flash player
Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla poszczególnych grup wiernych, co jednak nie zwalnia od uczestnictwa we Mszy świętej w innej formie ("na żywo") lub w dni powszednie - zamiast niedzieli.
Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna jest sprawowana już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.
Od 7 do 29 listopada limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Uwaga!


Każda osoba, która do 21.11.2020 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

KAMERKA INTERNETOWA


Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

Katecheza – Temat: Wakacje z Bogiem

 Święty Jan Paweł II podczas przemówienia w Castel Gandolfo, 20 lipca 1997 roku, powiedział: „W ciągu lata, w chwilach odpoczynku fizycznego i odprężenia wewnętrznego, mamy możliwość poświęcenia większej uwagi także naszym potrzebom duchowym.

Czytaj więcej...

Katecheza 41 – Temat: Moje zadania w Kościele

 Kościół stanowią wszyscy wierzący w Chrystusa, ci, którzy są Jego uczniami i przyjęli sakrament chrztu świętego. Głową Kościoła jest sam Chrystusa, a ludzie do niego należący mają różne zadania do spełnienia w zależności od powołania, jakie realizują.

Czytaj więcej...

Katecheza – Temat: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Pan Jezus jest obecny wśród nas. Spotykamy się z Nim podczas Mszy Świętej, kiedy spożywamy Ciało Jezusa (przystępujemy do Komunii Świętej). Ukryty jest pod postacią Chleba i Wina, w Najświętszym Sakramencie.

Czytaj więcej...

Katecheza 31 – Temat: Przykazania kościelne.

 Oprócz przykazań Dekalogu, które omawialiśmy na poprzednich katechezach istnieją tzw. przykazania kościelne. Przykazania kościelne to nauka Kościoła, która określa szczegółowe, minimalne zobowiązania każdego katolika. Mają one na celu przybliżenie człowieka do Boga i rozwój wspólnoty Kościoła. Przykazań kościelnych nie należy jednak rozumieć jako niezależnych i nowych zobowiązań. Są one ściśle związane z przykazaniami Bożymi, ale też dostosowane do aktualnych potrzeb katolików.

Czytaj więcej...

Podczas ostatniego gremialnego spotkania związanego z Bierzmowaniem wszyscy (rodzice i dzieci) zadeklarowaliście jednomyślnie, że przyjdziecie w Pierwszy Piątek czerwca na Mszę świętą o godz. 19:30.

Jest zatem okazja, aby przekonać się - ile warte jest wasze słowo i jak wygląda wasza pobożność eucharystyczna i dojrzałość w kwestiach wiary i dawania dobrego świadectwa!

Czytaj więcej...

Katecheza – Temat: Tajemnica Trójcy Świętej

Na dzisiejszej katechezie będziemy mówić o Bogu Ojcu, Synu Boga – Jezusie Chrystusie i o Duchu Świętym. Są to trzy Osoby Boskie. Zobaczymy co to znaczy. Jest to wielka tajemnica naszej wiary i nie jest łatwo zrozumieć całą naukę o Bogu, który jest jeden, ale w trzech osobach.

Czytaj więcej...

WAŻNE - DLA KANDYDATÓW I ICH RODZICÓW ORAZ ŚWIADKÓW!!!

Aby jeszcze w tym miesiącu mogło dojść do bierzmowania uczniów z Paszyna - koniecznie najpóźniej do najbliższego piątku (5 czerwca) - na ręce Ks. Pawła Kity muszą dotrzeć wszystkie brakujące jeszcze zaświadczenia o chrzcie świętym od kandydatów, którzy takiego zaświadczenia jeszcze nie dostarczyli a przyjmowali chrzest poza Paszynem oraz zaświadczenia z parafii zamieszkania świadków - od wszystkich wybranych przez kandydatów na świadków, że są wierzący i praktykujący i nie mając kanonicznych przeszkód mogą być świadkami dla tych kandydatów.

Czytaj więcej...

Katecheza – Temat: Serce Jezusa dobroci i miłości pełne

Czymś najważniejszym w człowieku jest serce. Dzięki niemu możemy żyć i kochać. Serce jest symbolem miłości. Niekiedy ktoś mówi: „Kocham cię całym sercem”. Inni rysują serca na kartkach lub laurkach z życzeniami a potem dają je komuś bardzo drogiemu i kochanemu.

Czytaj więcej...

Katecheza 54 – Temat: Zesłanie Ducha Świętego

Na długo przed swoim odejściem do nieba Pan Jezus obiecał: „Ja będę prosił Ojca a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze” (J 14,16).

Pocieszycielem nazwał Jezus Ducha Świętego, który jest trzecią Osobą Trójcy Świętej. Duch Święty jest Bogiem, nie możemy Go zobaczyć. Dlatego Apostołowie, którzy pierwsi otrzymali dar Jego obecności w sercu, widzieli tylko i odczuwali pewne znaki obecności Ducha Świętego.

Czytaj więcej...

Katecheza 30 – Temat: „Ani żadnej rzeczy”

 Żyjemy w świecie, w którym dla wielu ludzi najważniejsze jest to, co posiadają: duży dom, nowy samochód, sprzęt audiowizualny najwyższej jakości … i nie byłoby w tym być może nic złego, gdyby nie fakt, że niejednokrotnie owa chęć posiadania zaślepia współczesnego człowieka. Sprawia, że coraz więcej wokół nas takich, którzy nie potrafią odróżnić tego, co w życiu ważne, potrzebne, bez czego nie można się obyć, od tego, co nieistotne.

Czytaj więcej...

Katecheza – Temat: Wniebowstąpienie Pańskie

Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus przez 40 dni ukazywał się Apostołom i swoim najbliższym. Czterdziestego dnia zaprowadził swych uczniów na górę, aby tam się z nimi pożegnać przed odejściem do nieba.

Czytaj więcej...

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

232908
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
415
453
2245
225529
16063
16719
232908

Twoje IP: 34.237.138.69
2020-11-25 17:48

youtube

fb

Polecamy