Get Adobe Flash player
Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla poszczególnych grup wiernych, co jednak nie zwalnia od uczestnictwa we Mszy świętej w innej formie ("na żywo") lub w dni powszednie - zamiast niedzieli.
Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna jest sprawowana już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.
Od 7 do 29 listopada limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Uwaga!


Każda osoba, która do 21.11.2020 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

KAMERKA INTERNETOWA


Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

Wegry baner

WĘGRY: „Budapeszt i Zakole Dunaju”

21-22.05.2016 r.

1 dzień (21.05.2016 r.):
Msza św. o godz. 4.30 i wyjazd z Paszyna około godz. 5.00. Przejazd tranzytem przez Słowację na Węgry. W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Esztergom i zwiedzanie:

Esztergom : jedno z najstarszych miast węgierskich, a zarazem siedziba książeco-królewska oraz bardzo ważny ośrodek władzy kościelnej. To tutaj przyszedł na świat książe Vajk, późniejszy św. Stefan – pierwszy król oraz patron Wegier. Tutaj też spoczywa legendarny prymas Wegier kardynał Jozsef Mindeszentyi, którego miejsce spoczynku odwiedził w czasie swojej pielgrzymki na Węgry Jan Paweł II.
• Zwiedzanie potężnej klasycystycznej bazyliki, największego kościoła Wegier oraz miejsca spoczynku kardynała Jozsefa Mindeszentyi.
• Spacer po wzgórzu zamkowym z piękna panoramą doliny Dunaju oraz tzw. Wodnego Miasta.

 

Następnie przejazd malowniczą trasa wzdłuż doliny Dunaju, po drodze:
• Wyszegrad: podziwianie widoku Zakola Dunaju ze wzgórza zamkowego.
• Szentendre: przepiękne naddunajskie miasteczko, centrum świata artystycznego. Krótki spacer po mieście z nawiedzeniem m.in. katolickiego kościoła św. Piotra i Pawła, przed którym znajduje się pomnik Św. Jana Pawła II oraz zwiedzanie bardzo ciekawego Muzeum Marcepana z możliwością zakupu słodkich pamiątek.

W godzinach popołudniowych przyjazd do Budapesztu, zwiedzanie:
• Aquincum: zobaczenie z zewnątrz ruin antycznego miasta rzymskiego
• Wyspa św. Małgorzaty: przejazd kolejką parkową z zobaczeniem najciekawszych zakątków malowniczej wyspy, uzdrowiska a zarazem ulubionego miejsca wypoczynku mieszkańców węgierskiej stolicy. W ramach przejazdu zobaczymy tez ruiny klasztoru dominikanek, w którym spędziła 20 lat swojego życia św. Małgorzata – patronka wyspy.
• Wieczorny rejs statkiem po Dunaju. Zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja, nocleg.

2 dzień (22.05.2016 r.):
Śniadanie. Msza święta w polskim kościele na terenie Budapesztu. Dalsze zwiedzanie Budapesztu:
• Panorama miasta z Góry Gellerta
• Wzgórze Zamkowe Buda (Kościół Macieja, Kamienica Fortuna, Plac Trójcy Świętej, Baszta Rybacka, Teatr zamkowy, Pałac Królewski z Fontanną Macieja
• Autokarowo-piesze zwiedzanie miasta: (Nepstadion, Opera, Bazylika św. Stefana z relikwią „Uświęconej Prawicy św.Stefana”, Parlament, Most Łańcuchowy)
• Park Miejski: spacer po pięknym parku – terenie organizowanej w Budapeszcie Wystawy Światowej ku czci 1000 Lecia Węgier (Plac Bohaterów, Zamek Vajdahunyad, Kąpielisko Istwana Sechenyiego, Restauracja „Gundel”)

W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do celu ok. godz. 23.00.

PROGRAM PIELGRZYMKI
Austria, Szwajcaria, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy
pielgrzymka-fatima 
1 - 14 sierpień 2015 r.
 
1 dzień
Sobota 1.08.2015:
Wyjazd z Paszyna po Mszy św. o godz. 3.00. Przejazd tranzytowy przez Czechy lub Słowację do Austrii:
- Loosdorf: Krótka wizyta w sanktuarium w Loosdorf, związanym z działalnościa św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki zakonu Urszulanek.
- Salzburg: Spacer po starówce Salzburga (Park Mirabell, Plac Makarta, Dom Mozarta, Plac Rezydencjonalny, Katedra).
Ciepła kolacja i nocleg na terenie Salzburga.
 
2 dzień
Niedziela 2.08.2015:
Wczesne śniadanie. Przejazd na teren Szwajcarii do Einsiedeln:
- Einsiedeln: sławne sanktuarium maryjne powstałe w miejscu pustelni mnicha Meinardi.
Msza św. Przejazd malowniczą trasą przez środkową i zachodnią Szwajcarię do Francji. Ciepła kolacja w restauracji samoobsługowej na terenie Francji. Nocleg.
 
3 dzień
Poniedziałek 3.08.2015:
Śniadanie. Przejazd do Ars – Sur-Formans:
- Ars: miejsce działalności duszpasterskiej i śmierci „Świętego Proboszcza Jana Marii Vianneya”, zwiedzenie starej bazyliki – miejsca spoczynku Świętego, domu św. Jana Vianneya.
Msza św. Przejazd w rejon Bordeaux. Ciepła kolacja w restauracji samoobsługowej i nocleg.
 
4 dzień
Wtorek 4.08.2015:
Śniadanie. Przejazd przez krainę Baskonii na teren Północnej Hiszpanii i dalej do malowniczej górskiej krainy Picos de Europa:
- Covadonga: symboliczne miejsce dla chrześcijan, jako jedyne nigdy nie dostało się w ręce Arabów, to stąd rozpoczął się proces rekonkisty. Bohaterem tych wydarzeń był wizygocki rycerz Pelagiusz. W tutejszej grocie znajduje się figura Madonny – zbawicielki Hiszpanii.
Msza św. Przejazd do hotelu w okolice Oviedo. Ciepła kolacja i nocleg.
 
5 dzień
Środa 5.08.2015:
Śniadanie. Przejazd wzdłuż pielgrzymiego szlaku św. Jakuba do malowniczej „zielonej” Galicji.
- Santiago de Compostela: stolica Galicji, przepiękne historyczne miasto pod patronatem UNESCO, miejsce grobu św. Jakuba Apostoła – patrona jednego z najstarszych szlaków pielgrzymkowych Europy.
Msza św. Przejazd do hotelu, ciepła kolacja i nocleg.
 
6 dzień
Czwartek 6.08.2015:
Śniadanie. Przejazd do Pontevedry.
- Pontevedra: nawiedzenie Klasztoru św. Doroty – miejsca pobytu św. Łucji Dos Santos w latach 1925-26 i miejscu jej objawień.
Msza św. Wjazd na teren Portugalii i przejazd do Fatimy, po drodze:
- Porto: historyczna stolica Portugalii, jej symbolem jest doskonałe wino oraz liczne wspaniałe mosty (rejs stateczkiem spacerowym po rzece Douro).
W godzinach wieczornych przyjazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja. Możliwość uczestnictwa w codziennej wieczornej procesji z lampionami, poprzedzonej zmawianiem Różańca Świętego. Nocleg.
 
7 dzień
Piątek 7.08.2015:
Śniadanie. Msza św. Przejazd do Lizbony i okolic, zwiedzanie:
- Belem: dzielnica królewska przy ujściu rzeki Tag, zobaczenie Wieży Belem, Pomnika Odkrywców oraz kościoła klasztornego Hieronimitów – perły architektury manuelińskiej.
- Alfama: średniowieczna dzielnica miasta o zachowanym arabskim charakterze, zwiedzanie warownej Katedry oraz kościoła św. Antoniego.
- Plac Comercio oraz Dolne Miasto: część miasta całkowicie zniszczona w czasie tragicznego trzęsienia ziemi w 1755 r. oraz pieczołowicie odbudowana w klasycystycznym stylu podczas odbudowy miasta prowadzonej przez ministra królewskiego markiza Poobala.
- Most 25 Kwietnia: słynny most nad Tagiem przypominający sławny kalifornijski Golden Bridge, nad mostem góruje potężna figura Chrystusa Króla.
W drodze powrotnej krótka wizyta w Obidos:
- Obidos: otoczona murami obronnymi historyczna rezydencja portugalskich monarchiń, jedno z najbardziej malowniczych miasteczek w Portugalii, pachnące wspaniałymi kwiatami oraz… likierem wiśniowym serwowanym w kieliszkach z przepysznej czekolady.
W godzinach wieczornych powrót do Fatimy, ciepła kolacja. Udział w wieczornej modlitwie różańcowej i procesji. Nocleg.
 
8 dzień
Sobota 8.08.2015:
Śniadanie. Msza św. Do południa zwiedzanie Fatimy:
- Plac Sanktuarium w miejscu dawnej Cova da Ilra, zwiedzanie Kaplicy Objawień, Bazyliki MB Różańcowej, nowoczesnego Kościoła Trójcy Świętej.
- Zwiedzanie bardzo ciekawej wystawy „Światło i Pokój”, dotyczącej historii sanktuarium i znaczenia objawień fatimskich. Poważna cześć wystawy stanowią dary przekazane sanktuarium przez licznych pielgrzymów w tym papieży pielgrzymujących do Fatimy.
- Zakupy dewocjonaliów w potężnym centrum zakupowym oraz degustacja wina porto z możliwością zakupów.
Po południu czas na prywatną modlitwę
 
9 dzień
Niedziela 9.08.2015:
Śniadanie. Msza św. Do południa: udział w Drodze Krzyżowej oraz zwiedzanie domów Łucji dos Santos i rodziny Marto w wioseczce Alljustrell. W godzinach południowych powrót do Fatimy. Do wieczora czas na uczestnictwo w programie religijnym. Wieczorem: ciepła kolacja w restauracji na terenie Fatimy. Po kolacji i wieczornym programie religijnym, wyjazd w nocną podróż do Lourdes.
 
10 dzień
Poniedziałek 10.08.2015:
We wczesnych godzinach popołudniowych przyjazd do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek. Msza św. Ciepła kolacja i nocleg.
 
11 dzień
Wtorek 11.08.2015:
Śniadanie. Msza św. Całodzienny pobyt w Lourdes:
- Zwiedzanie sanktuarium: nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Krypty i Groty Objawień.
- Szlak Bernadety Soubirous: La Cachot, Młyn Boly.
Po południu czas wolny na prywatną modlitwę, kąpiel w wodzie ze źródła. Wieczorem modlitwa różańcowa i procesja z lampionami. Ciepła kolacja i nocleg.
 
12 dzień
Środa 12.08.2015:
Wczesna Msza św. Śniadanie. Przejazd poprzez malownicze tereny Masywu Centralnego do Le Puy en Velay.
- Le Puy en Velay: jeden z najstarszych ośrodków pątniczych we Francji, tutaj od wieków rozpoczynała się tzw. „francuska trasa do Santiago de Compostela”. W niesamowitej scenerii wulkanicznych stożków. Usytuowane są tutaj wspaniałe kościoły i pomniki m.in. zwieńczające szczyty wulkanicznych stożków: Kaplica św. Michała i Figura Matki Bożej- patronki Francji.
Dalszy przejazd w kierunku Lyon, ciepła kolacja w restauracji samoobsługowej, nocleg.
 
13 dzień
Czwartek 13.08.2015:
Śniadanie. Wyjazd bardzo malowniczą alpejską trasą autostradową poprzez Tunel Frejus do Włoch. W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Turynu, zwiedzanie:
- Porta Palatina: monumentalna antyczna brama miejska.
- Katedra św. Jana Chrzciciela: w przyłączonej do niej części Pałacu Królewskiego znajduje się kaplica kryjąca od wieków jedną z najcenniejszych relikwii chrześcijaństwa – Całun Turyński (zobaczymy go o ile będzie taka możliwość)
- Piazza san Carlo: często uważany za ‘najpiekniejszy we Włoszech” plac miejski zwany też „Salonem Turynu”.
- Mole Antonelliana: dziwaczna konstrukcja z 167 m wieżą stanowi symbol tego piemonckiego miasta.
- Sanktuarium Batki Bożej Wspomożycielki w dzielnicy Valdocco: powstał w miejscu szopy Pinardi, w której w połowie XIX w św. Jan Bosco założył zalążek ruchu salezjańskiego.
Msza św. Ciepła kolacja i nocleg w hotelu na terenie Lombardii.
 
14 dzień
Piątek 14.08.2015:
Śniadanie. Przejazd malowniczą autostradą przez Alpy do Austrii i dalej poprzez Austrię oraz Czechy lub Słowacje do Polski. Powrót do Paszyna w godzinach nocnych.
 
 
 

TERMIN: 24 lipca – 4 sierpnia 2013 r.

grecja

PROGRAM

 

1 dzień – 24.07.2013 (śr):

Wyjazd z Paszyna około godz. 18.00. Przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry do Bośni i Hercegowiny (przejazd nocny).

2 dzień – 25.07.2013 (czw):

Rano przyjazd do Medjugorje: Udział w Mszy świętej. Nawiedzenie miejsca objawień oraz szlaku kaplic różańcowych. Ciepła kolacja i nocleg w hotelu w Medjugorje.

3 dzień – 26.07.2013 (pt):

Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Mostaru – krótki pobyt w przepięknym mieście nad Neretwą, którego symbolem pozostaje Stary Most. Dalszy przejazd do Dubrovnika – zwiedzanie starówki pod opieką przewodnika lokalnego. Ciepła kolacja i nocleg w hotelu na terenie Czarnogóry lub Albanii.

4 dzień – 27.07.2013 (sb):

Śniadanie. Tranzytowy przejazd przez Albanię ku granicy Macedonii, po drodze Tirana (przejazd przez najciekawsze zakątki albańskiej stolicy). Jezioro Ochrydzkie (przejazd nad malowniczym Jeziorem Ochrydzkim, położonym przy granicy albańsko – macedońskiej). Ciepła kolacja i nocleg w pobliżu Kalambaki.

5 dzień – 28.07.2013 (ndz):

Śniadanie. Przejazd do Kalambaki. Meteory – zwiedzanie kompleksu słynnych monastyrów zawieszonych w niebotycznych skałach; zwiedzanie 2 monastyrów pod opieką lokalnego przewodnika. Dalsze zwiedzanie środkowej Grecji: Termopile – będzie można zobaczyć pomnik Leonidasa, dowódcy Spartan, który stoczył w tej okolicy słynną bitwę z Persami. Przejazd do Aten. Zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja i nocleg.

6 dzień – 29.07.2013 (pn):

Śniadanie. Autokarowo-piesze zwiedzanie Aten z lokalnym przewodnikiem: Akropol (najważniejsze wzgórze kultowe Aten). Stadion Olimpijski (miejsce igrzysk olimpijskich z 1896 r.). Łuk Hadriana i Olympeion (pamiątki z rzymskiego okresu Aten). Plac Syntagma z parlamentem (centrum administracyjne i polityczne współczesnej Grecji). Powrót do hotelu i ciepła kolacja. Po kolacji dla chętnych (za dopłatą – patrz suplement) udział w wieczorze greckim w średniowiecznej dzielnicy ateńskiej Plaka. Nocleg.

7 dzień – 30.07.2013 (wt):

Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Argolidy z przewodnikiem lokalnym, w programie: Kanał Koryncki – wielkie dzieło francuskich inżynierów z końca XIX w. Korynt – słynny kompleks archeologiczny (z zewnątrz z tarasu widokowego). Mykeny – ośrodek prastarej warowanej osady, której symbolem obok murów cyklopich są kopułowe grobowce Agamemnona i Klitajmestry. Epidauros – antyczny ośrodek medyczny związany z kultem Asklepiosa, tutejszy teatr o wspaniałej akustyce służy do dziś jako miejsce letnich festiwali teatralnych. Zakwaterowanie w hotelu w pięknym nadmorskim kurorcie Tolo. Ciepła kolacja i nocleg.

8 dzień – 31.07.2013 (śr):

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nadmorski w Tolo. Dla chętnych po południu ok. 3-godzinny wyjazd do Nafplio – pięknego historycznego miasteczka i nadmorskiego kurortu, pierwszej stolicy odrodzonej Grecji w XIX w. Ciepła kolacja i nocleg w Tolo.

9 dzień – 1.08.2013 (czw):

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nadmorski. Ciepła kolacja i nocleg w Tolo.

10 dzień – 2.08.2013 (pt):

Śniadanie i wykwaterowanie. Całodzienny przejazd na Riwierę Olimpijską. Po drodze Wąwóz Tembi – malowniczy kanion w dolinie rzeki Pinios, ośrodek kultu już w czasach antycznych, a obecnie ważnego sanktuarium św. Parakiewy. Ciepła kolacja i nocleg na terenie Riwiery Olimpijskiej (ostatnia szansa na wieczorne plażowanie).

11 dzień – 3.08.2013 (sb):

Śniadanie. Przejazd do Salonik i zwiedzanie: kościół św. Demetriusza, Biała Wieża, Kościół św. Zofii, Rotunda św. Jerzego, Łuk Galeriusza, Forum Rzymskie. Przejazd tranzytowy przez Macedonię do Serbii, ciepła kolacja i nocleg na terenie Serbii.

12 dzień – 4.08.2013 (ndz):

Śniadanie. Dalszy przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację do kraju. Po drodze krótki objazd najciekawszych zakątków Budapesztu oraz Msza święta w Budapeszcie. Przyjazd do Paszyna w godzinach nocnych.

 

UWAGA!!!
KONIECZNY JEST PASZPORT!!!

Termin: 9-17 kwietnia 2012 r.

pielgrzymka-italia2012

1 dzień – 9.04.2012 (pn):

Wyjazd z Paszyna w godzinach południowych. Przejazd przez Słowację do Austrii. W godzinach wieczornych krótkie zwiedzanie Bratysławy: Wzgórze Zamkowe z piękną panorama miasta. Spacer po starówce (Katedra św. Marcina, Brama Michalska, Hlavne Namestie, Plac Hvezdoslava z operą).W późnych godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Włoch - przejazd nocny.

2 dzień – 10.04.2012 (wt):

Przerwa w podróży na toaletę poranną na zajeździe autostradowym we Włoszech. Przyjazd do Padwy i kilkugodzinne zwiedzanie: Park Arena z ruinami rzymskiego amfiteatru i Kaplicą Scrovegnich. Starówka (Uniwersytet, Piazza della Erbe, Piazza della Frutta, Cafe Pedrocchi). Bazylika św. Antoniego. Plac Prato della Valle. Msza św. w Bazylice św. Antoniego.
Dalszy przejazd do Loreto, zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja i nocleg.

3 dzień – 11.04.2012 (śr):

Poranna Msza św. w sanktuarium o godz. 6.30, a po niej krótkie zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej. Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Manopello: nawiedzenie relikwii Świętego Oblicza. Następnie przejazd do Lanciano: nawiedzenie sanktuarium najstarszego cudu eucharystycznego. Wieczorem przyjazd do San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja i nocleg.

4 dzień – 12.04.2012 (czw):

Śniadanie, po śniadaniu Msza św. na terenie sanktuarium o godz. 8.15. Nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio z Pietrelciny (Kościół MB Łaskawej, Kościół św. Ojca Pio z grobem Świętego). Przejazd do pobliskiego, pięknie położonego Monte San Angelo: nawiedzenie Niebiańskiej Groty - miejsca objawień św. Michała Archanioła. Powrót do san Giovanni Rotondo, ciepła kolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w tradycyjnej modlitwie różańcowej w sanktuarium.

5 dzień – 13.04.2012 (pt):

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Pompei: nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, tutaj uczestnictwo w Mszy św. Zwiedzanie ruin słynnego starożytnego miasta, zasypanego popiołami Wezuwiusza w czasie tragicznej erupcji w 79 r. po Chr.
Przejazd do Monte Cassino: nawiedzenie cmentarza polskich żołnierzy. Zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego – miejsca spoczynku św. Benedykta i św. Scholastyki (uzależnione od warunków czasowych). Ciepła kolacja i nocleg w hotelu we Fiuggi.

6 dzień – 14.04.2012 (sb):

Śniadanie, przejazd do Rzymu. Całodzienne zwiedzanie: Bazylika św. Jana na Lateranie z Kaplicą Schodów Świętych. Via Appia Antica z kościółkiem Domine Quo Vadis (Msza św.). Bazylika św. Pawła za Murami. Brama św. Pawła, Piramida Gajusza Cestiusza. Watykan: Bazylika św. Piotra, Groby Papieskie i czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Fontanna di Trevi. Plac i Schody Hiszpańskie. Powrót do Fiuggi na ciepłą kolację i nocleg.

7 dzień – 15.04.2012 (nd):

Śniadanie, Msza św. Przejazd do Watykanu: udział w papieskim błogosławieństwie „Anioł Pański”. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Plac Navona z Fontanną 4 Rzek. Panteon. Plac Wenecki. Kapitol z widokiem na Forum Romanum. Koloseum (z zewnątrz). Bazylika Matki Bożej Większej na Eskwilinie. Przejazd na ciepłą kolację i nocleg w okolice Terni.

8 dzień – 16.04.2012 (pn):

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Cascii: nawiedzenie sanktuarium św. Rity. Msza św. w sanktuarium o godz. 11.00. Następnie przejazd do Asyżu i zwiedzanie: Bazylika Matki Bożej Anielskiej w Santa Maria degli Angeli. Bazylika św. Klary. Plac Komunalny. Bazylika św. Franciszka. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Ceseny lub Florencji, ciepła kolacja i nocleg.

9 dzień- 17.04.2012 (wt):

Wczesne śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, jazda non-stop malowniczą trasą przez Alpy do Austrii, dalej przez Słowację do Polski. Przyjazd do Paszyna w godzinach nocnych (ok. godz. 0.30 w nocy).

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

232886
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
393
453
2223
225529
16041
16719
232886

Twoje IP: 34.237.138.69
2020-11-25 17:33

youtube

fb

Polecamy