Termin: 9-17 kwietnia 2012 r.

pielgrzymka-italia2012

1 dzień – 9.04.2012 (pn):

Wyjazd z Paszyna w godzinach południowych. Przejazd przez Słowację do Austrii. W godzinach wieczornych krótkie zwiedzanie Bratysławy: Wzgórze Zamkowe z piękną panorama miasta. Spacer po starówce (Katedra św. Marcina, Brama Michalska, Hlavne Namestie, Plac Hvezdoslava z operą).W późnych godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Włoch - przejazd nocny.

2 dzień – 10.04.2012 (wt):

Przerwa w podróży na toaletę poranną na zajeździe autostradowym we Włoszech. Przyjazd do Padwy i kilkugodzinne zwiedzanie: Park Arena z ruinami rzymskiego amfiteatru i Kaplicą Scrovegnich. Starówka (Uniwersytet, Piazza della Erbe, Piazza della Frutta, Cafe Pedrocchi). Bazylika św. Antoniego. Plac Prato della Valle. Msza św. w Bazylice św. Antoniego.
Dalszy przejazd do Loreto, zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja i nocleg.

3 dzień – 11.04.2012 (śr):

Poranna Msza św. w sanktuarium o godz. 6.30, a po niej krótkie zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej. Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Manopello: nawiedzenie relikwii Świętego Oblicza. Następnie przejazd do Lanciano: nawiedzenie sanktuarium najstarszego cudu eucharystycznego. Wieczorem przyjazd do San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie w hotelu, ciepła kolacja i nocleg.

4 dzień – 12.04.2012 (czw):

Śniadanie, po śniadaniu Msza św. na terenie sanktuarium o godz. 8.15. Nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio z Pietrelciny (Kościół MB Łaskawej, Kościół św. Ojca Pio z grobem Świętego). Przejazd do pobliskiego, pięknie położonego Monte San Angelo: nawiedzenie Niebiańskiej Groty - miejsca objawień św. Michała Archanioła. Powrót do san Giovanni Rotondo, ciepła kolacja. Wieczorem możliwość uczestnictwa w tradycyjnej modlitwie różańcowej w sanktuarium.

5 dzień – 13.04.2012 (pt):

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Pompei: nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, tutaj uczestnictwo w Mszy św. Zwiedzanie ruin słynnego starożytnego miasta, zasypanego popiołami Wezuwiusza w czasie tragicznej erupcji w 79 r. po Chr.
Przejazd do Monte Cassino: nawiedzenie cmentarza polskich żołnierzy. Zwiedzanie opactwa benedyktyńskiego – miejsca spoczynku św. Benedykta i św. Scholastyki (uzależnione od warunków czasowych). Ciepła kolacja i nocleg w hotelu we Fiuggi.

6 dzień – 14.04.2012 (sb):

Śniadanie, przejazd do Rzymu. Całodzienne zwiedzanie: Bazylika św. Jana na Lateranie z Kaplicą Schodów Świętych. Via Appia Antica z kościółkiem Domine Quo Vadis (Msza św.). Bazylika św. Pawła za Murami. Brama św. Pawła, Piramida Gajusza Cestiusza. Watykan: Bazylika św. Piotra, Groby Papieskie i czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Fontanna di Trevi. Plac i Schody Hiszpańskie. Powrót do Fiuggi na ciepłą kolację i nocleg.

7 dzień – 15.04.2012 (nd):

Śniadanie, Msza św. Przejazd do Watykanu: udział w papieskim błogosławieństwie „Anioł Pański”. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Plac Navona z Fontanną 4 Rzek. Panteon. Plac Wenecki. Kapitol z widokiem na Forum Romanum. Koloseum (z zewnątrz). Bazylika Matki Bożej Większej na Eskwilinie. Przejazd na ciepłą kolację i nocleg w okolice Terni.

8 dzień – 16.04.2012 (pn):

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Cascii: nawiedzenie sanktuarium św. Rity. Msza św. w sanktuarium o godz. 11.00. Następnie przejazd do Asyżu i zwiedzanie: Bazylika Matki Bożej Anielskiej w Santa Maria degli Angeli. Bazylika św. Klary. Plac Komunalny. Bazylika św. Franciszka. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Ceseny lub Florencji, ciepła kolacja i nocleg.

9 dzień- 17.04.2012 (wt):

Wczesne śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, jazda non-stop malowniczą trasą przez Alpy do Austrii, dalej przez Słowację do Polski. Przyjazd do Paszyna w godzinach nocnych (ok. godz. 0.30 w nocy).