Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Od 7 do 29 listopada limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Każda osoba, która do 21.11.2020 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

KAMERKA INTERNETOWA

Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

PRO MEMORIA

Zgodnie z wytycznymi katechetycznymi Konferencji Episkopatu Polski oraz w oparciu o dekret Biskupa Diecezjalnego w tej sprawie - przygotowania do przyjęcia Sakramentów Świętych powinny odbywać się we własnej parafii, zgodnie z miejscem faktycznego zamieszkania. Dlatego jeśli jakiś uczeń szkoły podstawowej mieszka na terenie parafii Paszyn i tym samym jest naszym parafianinem, ale uczęszcza do szkoły podstawowej poza Paszynem i jest w wieku przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej (klasa trzecia) lub Sakramentu Bierzmowania (klasa 6-8) to prosimy o pilny kontakt w tej sprawie z Proboszczem Parafii.

Analogiczne zasady obowiązują w przypadku przyjęcia Chrztu i miejsca ślubu lub pogrzebu...

W przypadku wyboru miejsca ślubu - należy uwzględnić miejsce zamieszkania jednego z narzeczonych (nupturientów).

Aby można było udzielić wspomnianych sakramentów poza własną parafią - potrzebna jest pisemna zgoda własnego Proboszcza, dołączana do zgłoszenia o chrzcie, ślubie czy innym miejscu pochówku niż własna parafia.

Formacja parafialna do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej

Przygotowanie do Bierzmowania odbywa się na 3 płaszczyznach:

• płaszczyzna intelektualna - to katechizacja szkolna (zwłaszcza przygotowanie do zewnętrznego egzaminu z wiedzy religijnej)
  • płaszczyzna liturgiczna - to co miesięczne celebracje liturgiczne odbywające się w kościele parafialnym, na które składają się: spowiedź sakramentalna, nabożeństwo eucharystyczne, nauka formacyjna
  • płaszczyzna duszpasterska - to spotkania formacyjne (zwłaszcza w pierwszy piątek na plebanii), łączące się z aktywnym zaangażowaniem w życie liturgiczne parafii

Integralną częścią przygotowania jest aktywny udział nie tylko we Mszy świętej niedzielnej i świątecznej (bo to wynika wprost z zachowania 3 przykazania Dekalogu), ale również w nabożeństwach okresowych, do których należą: rekolekcje szkolne i parafialne, nabożeństwa różańcowe i majowe, Roraty, Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Śledzenie tego uczestnictwa ułatwia specjalny "Indeks Kandydata do Bierzmowania".

UWAGA!

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania zgodnie z zarządzeniem Biskupa Ordynariusza i według wskazań Konferencji Episkopatu Polski odbywa się we własnej parafii - zgodnie z miejscem zamieszkania, niezależnie od tego, gdzie dany uczeń odbywa naukę szkolną (tzn. czy szkoła, do której uczęszcza, jest na terenie jego parafii czy też poza parafią). Aby przygotowanie mogło się odbywać z ważnych powodów poza macierzystą parafią - potrzebna jest pisemna zgoda własnego Księdza Proboszcza i skierowanie kandydata na przygotowanie do innej parafii. Po taką pisemną zgodę  kandydat zgłasza się wraz ze swoimi rodzicami lub prawnymi opiekunami na początku roku szkolnego, w którym rozpoczyna się proces formacji do bierzmowania (czyli - klasa szósta szkoły podstawowej).

Sakrament chrztu świętego jest udzielany zasadniczo w ostatnią niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 11.00 (w wakacje o godz. 10.00).

Niezbędnym dokumentem przy zgłaszaniu dziecka do chrztu jest akt urodzenia dziecka wydany przez USC.

Szczegółowe informacje pod linkem CHRZEST

Do spowiedzi świętej w naszej parafii można przystąpić codziennie przed każdą Mszą świętą oraz w innych wyznaczonych uprzednio porach dnia (zwłaszcza tydzień z "Pierwszym Piątkiem Miesiąca", Rekolekcje, Misje Święte, spowiedź przedświąteczna w Adwencie i w Wielkim Poście itp.).

Wezwanie księdza do chorych z sakramentem namaszczenia - o każdej porze, jeśli jest taka potrzeba.

Nie należy odkładać przyjęcia tego ważnego sakramentu na ostatnie chwile życia człowieka, a tym bardziej po śmierci, bo sakramenty są dla żywych a nie zmarłych.

Wypada zadbać o to, aby osoba, która pragnie przystąpić do Sakramentów Chorych, była świadoma, odpowiednio przygotowania i - jeśli to możliwe - w otoczeniu swoich bliskich.

W pokoju chorego prosimy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż i zapalone świece, talerzyk z watą, a także szklankę z wodą dla chorego, aby (gdyby zaszła taka potrzeba) ułatwić mu przyjęcie Komunii Świętej.

Sakrament małżeństwa sprawowany jest w terminie wcześniej ustalonym z narzeczonymi. Pierwsze spotkanie narzeczonych w kancelarii parafialnej - minimum na trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu.

Szczegółowe informacje pod linkiem SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA.

Twoje IP: 34.237.138.69
2020-11-25 17:35