kol-mis-2012Tradycją już się stało, że w święto św. Szczepana odbywa się rozesłanie kolędników misyjnych. W naszej parafii liturgia rozesłania miała miejsce podczas Mszy św. o godz. 11.00. Kilka grup kolędniczych złożonych z dzieci i młodzieży – uczniów naszej szkoły w Paszynie, przebranych w odpowiednie stroje uczestniczyło w liturgii. Kolędnicy przygotowali liturgię, przedstawili krótką scenkę nawiązującą tematycznie do hasła tegorocznej kolędy misyjnej (j. sango: E kangbi mabe i te – j. polski: Dzielmy się wiarą), otrzymali błogosławieństwo i zostali rozesłani do „dzielenia się wiarą” i zbierania funduszy na cele misyjne po terenie naszej parafii.

W tym roku kolędnicy misyjni i wszyscy ofiarodawcy pomagają materialnie dzieciom z Republiki Środkowej Afryki, Republiki Konga, Kamerunu, Brazylii i Wietnamu.

W tym miejscu chcemy gorąco podziękować wszystkim dzieciom i młodzieży – kolędnikom misyjnym, za ich zaangażowanie, ale także za ich świadectwo wiary i chęć pomocy swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Nie mniej gorąco dziękujemy ich rodzicom za otwartość na zaangażowanie swoich dzieci, a także wszystkim przyjmującym kolędników za gościnność, ofiarność, za wszelkie dobro. Chcemy również serdecznie podziękować p. Albinie Pyzik za przygotowanie kolędników, za przeprowadzane próby z poszczególnymi grupami, za żywe zainteresowanie i troskę.

2021-01-20 14:41