Get Adobe Flash player
Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla poszczególnych grup wiernych, co jednak nie zwalnia od uczestnictwa we Mszy świętej w innej formie ("na żywo") lub w dni powszednie - zamiast niedzieli.
Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna jest sprawowana już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.
Od 7 do 29 listopada limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Uwaga!


Każda osoba, która do 21.11.2020 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

KAMERKA INTERNETOWA


Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do M.B. W Medjugorie i śladami św. Pawła do Grecji w dniach od 24 lipca do 4 sierpnia 2013 r.

Szczegóły TUTAJ, a także w kancelarii parafialnej.

palemkiGminny Ośrodek Kultury w Chełmcu przy współpracy z Parafiami rzymsko-katolickimi z terenu gminy i MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu tradycyjnie już – jak co roku – organizuje Konkurs palm Wielkanocnych. W tym roku jest to już XIX edycja konkursu, w którym mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Chełmiec, zgłaszając do konkursowej oceny jedną palmę.

Czytaj więcej...

12 maja 2013 roku dzieci z klasy 3 przeżywając swoją rocznicę I Komunii św. wspominały ten dzień sprzed roku, kiedy po raz pierwszy w sposób pełny uczestniczyły we Mszy św. przyjmując Pana Jezusa w komunii św. Z tej okazji dzieci także przygotowały oprawę liturgii.

Zobacz zdjęcia z uroczystości.

1kom2013W niedzielę 5 maja 2013 r. trzynaście dzieci z klasy drugiej naszej szkoły podstawowej pierwszy raz w życiu przyjęły Pana Jezusa w Komunii św. Uroczystość I Komunii św. odbyła się na Mszy św. o godz. 11.00. Do oprawy liturgicznej tej doniosłej uroczystości włączyła się orkiestra i Paszyńskie Promyczki.

Natomiast dzień wcześniej, w sobotę, dzieci te pierwszy raz przystąpiły do sakramentu pokuty. Po tych uroczystościach, przez cały tydzień po I Komunii św. uczestniczą w nabożeństwach Białego Tygodnia.

Galeria zdjęć

Uroczystą Mszą św. pasterską o północy rozpoczęliśmy liturgicznie obchód świąt Bożego Narodzenia. Czas, kiedy wołanie o życie staje się chyba bardziej aktualne, niż w jakimkolwiek innym czasie.

Czytaj więcej...

Jak co roku, w święto św. Szczepana miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych, którzy w czasie od 26 do 31 grudnia chodzą z kolędą po domach, zbierając datki na potrzeby swoich rówieśników w krajach misyjnych.

Czytaj więcej...

Kończy się Stary – 2013 Rok. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy dziękczynno – przebłagalnej w ostatni dzień 2013 roku, 31 grudnia. Msza św., a po niej uroczyste Te Deum wobec Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie rozpocznie się o godz. 16.00.

Natomiast na drugi dzień (1 stycznia) będziemy witać już Nowy – 2014 Rok, obchodząc uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę (o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00).

Kończy się już Adwent, pozostało niewiele czasu, a spotkamy się w atmosferze Bożego Narodzenia. Warto zadać sobie pytanie, jak ten Adwent został przez nas wykorzystany? Czy rzeczywiście był dla nas przygotowaniem do Bożego Narodzenia w naszych sercach?

Już we wtorek wigilia Bożego Narodzenia.

Zapraszamy na uroczystą Mszę św. (pasterkę) o północy, rozpoczynającą liturgiczny obchód Święta. W sam dzień Narodzenia Pańskiego Msze św. jak w każdą niedzielę. Podobnie w Święto św. Szczepana.

W św. Szczepana zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której będzie miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych po terenie naszej parafii.

W sobotę 7 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 10.00 w parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu miał miejsce obrzęd błogosławieństwa nowych lektorów z dekanatu Nowy Sącz – Wschód. Kurs lektorski prowadził ks. Łukasz Pawłowski z Mogilna, dekanalny duszpasterz LSO. Obrzędu błogosławieństwa nowych lektorów dokonał dziekan naszego dekanatu, ks. prał. Kazimierz Markowicz.

Z naszej parafii w kursie lektorskim brali udział: Wiktor Kozak i Dominik Wierzbiak.

24 listopada w kościele odbył się koncert „Patriotyczne zaduszki” przygotowany przez nauczycielki naszej szkoły p. Katarzynę Winiarską-Janur i p. Ewę Zabrzeską wraz z dziećmi i młodzieżą – uczniami naszej szkoły.

Pierwsze dni listopada skłaniają nas do refleksji nad przemijaniem człowieka, nad tym, jakim jest nasze życie i co nas czeka po śmierci. Mocniej niż w inne dni wracają pytania egzystencjalne. W tej perspektywie pochylamy się nad grobami naszych bliskich i wspominamy o naszym powszechnym powołaniu do świętości.

W sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych w naszej parafii o godz. 14.00 oprawione zosałobne z kazaniem, po których wyruszyliśmy w procesji na cmentarz, w modlitwie różańcowej polecając Bogu naszych zmarłych.

2 listopada, w Dzień Zaduszny o godz. 15.00 modliliśmy się za zmarłych na starym cmentarzu, podążając tam również w procesji różańcowej.

Przez cały tydzień w naszym kościele po Mszy św. wieczornej odmawiany jest różaniec za zmarłych wypominanych.

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

232902
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
409
453
2239
225529
16057
16719
232902

Twoje IP: 34.237.138.69
2020-11-25 17:44

youtube

fb

Polecamy