Get Adobe Flash player
Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla poszczególnych grup wiernych, co jednak nie zwalnia od uczestnictwa we Mszy świętej w innej formie ("na żywo") lub w dni powszednie - zamiast niedzieli.
Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna jest sprawowana już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.
Od 7 do 29 listopada limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Uwaga!


Każda osoba, która do 21.11.2020 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

KAMERKA INTERNETOWA


Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

rokW ostatni dzień Starego Roku sprawowana była Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalno-przebłagalne. Jest to też okazja i sposobność do pewnych podsumowań. Niżej przedstawione są niektóre dane statystyczne za 2014 rok.

Czytaj więcej...

kolmis2014W święto św. Szczepana, podczas Mszy św. o godz. 11.00 miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych. W naszej parafii z kolędą po domach wyruszyło 13 grup kolędniczych złożonych z dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Paszynie, którzy zbierają datki na potrzeby swoich rówieśników w krajach misyjnych z terenów Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Czytaj więcej...

past-bnar-2014Po wspólnie - w gronie rodzinnym spędzonym czasie wigilijnego łamania się opłatkiem i życzeń z tym związanych, uroczystą Mszą św. pasterską o północy rozpoczęliśmy liturgicznie obchód świąt Bożego Narodzenia. Czas, kiedy wołanie o wartość życia, wolności, miłości i prawdy staje się chyba bardziej aktualne i odczuwalne. O wartości, które z nich wypływają i wraz z nimi współtworzą nasze życie. Ale to jest też czas zapytania o siebie samego, o moje miejsce przy żłóbku Bożej dzieciny.

Czytaj więcej...

ban-adw-bnarSobotnią spowiedzią nasza parafia zrobiła duży krok na drodze adwentowego przygotowania. Przed nami już ostatni dni - godziny Adwentu, już ostatnie przygotowania naszych serc i naszych domów.

Gorąco zachęcamy do spokojnego przeżycia wigilii Bożego Narodzenia. Niech będzie w niej czas nie tylko na spotkanie przy obficie zastawionym stole, ale także na wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Pisma św. o narodzeniu Jezusa, na życzenia, których wyrazem jest przełamanie się opłatkiem, na wspólne kolędowanie.

A później serdecznie zapraszamy na radosne parafialne świętowanie podczas Mszy św. pasterskiej o północy.

Ponadto Msze św. w dni świąteczne (Boże Narodzenie, św. Szczepana) będą w takich godzinach, jak w każdą niedzielę: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

W święto św. Szczepana podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych.

Mikolaj-przedsz-2014W niedzielę 7 grudnia 2014 r. po Mszy św. o godz. 9.00 w naszym kościele zagościł Święty Mikołaj. Przybył specjalnie, żeby swoimi prezentami obdarować dzieci przedszkolne, uczestniczące w tym roku w katechezie parafialnej.

Ale zanim dzieci cieszyły się z otrzymanych prezentów, najpierw przywitały Świętego Mikołaja i pięknie się przed Nim zaprezentowały.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wizyty Świętego Mikołaja.

Nowi-lektorzy-2014W sobotę 29 listopada, podczas Mszy św. o godz. 10.00 w parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu miał miejsce obrzęd błogosławieństwa nowych lektorów z dekanatu Nowy Sącz – Wschód. Kurs lektorski prowadził ks. Łukasz Kurmaniak z parafii MB Bolesnej w Nowym Sączu, dekanalny duszpasterz LSO.

Czytaj więcej...

Rozpocz-roku-szk-2014Dnia 1 września 2014 r. rozpoczął się nowy – 2014/2015 rok szkolny i katechetyczny. We Mszy św. o godz. 9.00 na rozpoczęcie nowego roku uczestniczyły w niej dzieci i młodzież wraz z rodzicami, dziadkami, nauczycielami i wychowawcami.

Po Mszy św. dalsza część uroczystości pod przewodnictwem Pani Dyrektor odbyła się przy szkole.

 

Relikwie-sw-MTeresyNasza parafia otrzymała z Rzymu relikwie bł. Matki Teresy z Kalkuty. W piątek 5 września 2014 r., w dzień liturgicznego wspomnienia, zostały one uroczyście wniesione do kościoła parafialnego. Po Mszy św. wierni mieli możliwość ucałować relikwie błogosławionej.

Czytaj więcej...

Wszystkich-Sw-2014Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny) bardziej niż w inne dni przywołują do naszych myśli tajemnicę świętych obcowania. Wpatrujemy się w niebo oddając cześć Bogu poprzez wszystkich świętych razem, ale także opuszczamy wzrok w stronę grobów naszych bliskich, modląc się za zmarłych. Przywołujemy także nasze kroczenie drogą ku świętości.

Czytaj więcej...

Swieto-Niepodleglosci-201411 listopada w kościele parafialnym uroczyście świętowaliśmy 96. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Najpierw o godz. 15.00 była sprawowana Msza św. z liturgiczną oprawą chóru i orkiestry, a po Mszy św. miał miejsce słowno-muzyczny występ patriotyczny przygotowany przez p. Katarzynę Winiarską-Janur z dziećmi naszej Szkoły.

Zdjęcia z uroczystości.

Rozpoczął się miesiąc październik – miesiąc różańcowy, jeden z dwóch miesięcy w roku poświęcony Matce Bożej. Różaniec. to modlitwa, która swe początki ma prawdopodobnie już w średniowieczu i poprzez rozważanie poszczególnych tajemnic za pośrednictwem Matki Bożej kierowana jest do samego Pana Jezusa.

W naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest odprawiane:
- w dni powszednie: po Mszy św. wieczornej, która jest sprawowana o godz. 16.30,
- w niedziele: o godz. 15.30 - pół godziny przed Mszą św. popołudniową.
Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

232901
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
408
453
2238
225529
16056
16719
232901

Twoje IP: 34.237.138.69
2020-11-25 17:43

youtube

fb

Polecamy