1 listopad 2016Pierwsze dni listopada niejako prowokują do przewartościowania swojego życia. Nawet i jesienna aura przywołuje mocniej tematykę przemijania. Wszystko to prowadzi Do rozmyślania nad sensem ludzkiego życia, nad jego przemijalnością, świętością…

Nasze myśli biegną w stronę cmentarza, na którym kiedyś spoczniemy, a na którym wielu z nam bliskich już spoczywa.

W sam dzień 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele o godz. 14.00 oprawione zostały nieszpory żałobne z kazaniem, po których wyruszyliśmy w procesji różańcowej na cmentarz, w modlitwie polecając Bogu naszych zmarłych. W tym roku nabożeństwo to miało podnioślejszy charakter, ponieważ wspólnie z nami modlili się dwaj nasi rodacy: o. Józef Pawłowski SJ i ks. Marian Szczecina CRL. O. Józef przewodniczył też procesji na cmentarz.Natomiast 2 listopada, w Dzień Zaduszny o godz. 15.00 modliliśmy się za zmarłych na starym cmentarzu, podążając tam również w procesji różańcowej.?

Przez cały tydzień w naszym kościele przed Mszą św. wieczorną odmawialiśmy różaniec za zmarłych połączony z wypominkami.Ponadto wypominki za zmarłych będą odmawiane przez cały tydzień (przed mszą św. wieczorną).

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości Wszystkich Świętych i z Dnia Zadusznego.

2021-01-20 15:22