Pasterka BN 2016Czas adwentowego oczekiwania wypełnił się. Przyszedł czas radosnego świętowania pamiątki narodzenia Zbawiciela w Betlejem. Po pięknej i bogatej w treści i przeżycia Wigilii, spędzonej w gronie rodziny, uroczystą Mszą św. pasterską o północy rozpoczęliśmy liturgicznie obchód świąt Bożego Narodzenia. Jest to czas, kiedy wartość życia szczególnie doceniamy, kiedy wartość prawdy, wolności i miłości staje się chyba bardziej aktualna i odczuwalna, niż kiedy indziej.

Kiedy człowiek jest bliżej serca drugiego człowieka, bliżej jego życia. I czas, kiedy powinniśmy sami siebie o siebie, o nasze miejsce przy betlejemskim żłóbku, o miejsce dla Bożej Dzieciny w naszym sercu.

W tym roku Msza św. pasterska sprawowana o północy miała szczególną oprawę muzyczną, o którą zadbali muzycy tworząc jedną grupę z kilku zespołów folklorystyczno-ludowych i rozrywkowych. Wspólnie z nami te piękne chwile przeżywał nasz rodak ks. Marian Szczecina, prowincjał Zakonu Księży Kanoników Regularnych Laterańskich w Krakowie.

Natomiast w dzień Bożego Narodzenia o oprawę muzyczną zadbali: na Mszy św. o godz. 9.00 orkiestra parafialna, a o godz. 11.00 – chór parafialny.

Zapraszamy dogalerii zdjęćz uroczystej Pasterki,
a także do galerii zdjęćz Bożego Narodzenia.

2021-01-20 15:22