Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Od 7 do 29 listopada limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Każda osoba, która do 21.11.2020 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

KAMERKA INTERNETOWA

Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

Odpust 80 lecie parafii 27 06 201727 czerwca 2018 r. w dzień patronalnego wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w dzień 55. rocznicy konsekracji kościoła, przeżywając uroczystość odpustową, świętowaliśmy także 80. rocznicę ustanowienia parafii w Paszynie i odłączenia jej od macierzystej parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Uroczystościom tym przewodniczył ordynariusz diecezji tarnowskiej J. E. Ks. Bp Andrzej Jeż. W wygłoszonej homilii Pasterz naszej diecezji przeprowadził nas przez swoistą zadumę i kontemplację obrazu z ołtarza głównego przedstawiającego Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

Pod koniec Mszy św. Ksiądz Biskup poświęcił odnowione wnętrze kościoła. Po tym miał miejsce także ważny, sentymentalny akcent: Ksiądz Biskup odczytał i wręczył list gratulacyjny skierowany na ręce p. Emila Miki, długoletniego i zasłużonego kościelnego (obecnie emeryta), zauważając jego oddaną i ofiarną służbę.

Uroczystości uświetnił chór parafialny, orkiestra, asysty LSO, niosących feretrony, oddział strażaków OSP w Paszynie, dzieci sypiących kwiaty i dzwoniących dzwonkami. Koniecznie trzeba zauważyć także bardzo licznie zgromadzonych parafian, którym nie przeszkodził fakt, że był to dzień powszedni i w związku z tym różne obowiązki, którym należało sprostać. Tu kolejny raz sprawdziło się stare porzekadło, parafrazując:  jeśli się chce, to może nie wszystko, ale wiele można, A jeśli braknie dobrej woli, to nawet najprostsze sprawy stają się problemem. Okazuje się, że dla wielu nie było mowy o żadnym problemie. I Bogu niech będą za to dzięki. I ludziom...

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości.

Twoje IP: 34.237.138.69
2020-11-25 17:00