Get Adobe Flash player
Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla poszczególnych grup wiernych, co jednak nie zwalnia od uczestnictwa we Mszy świętej w innej formie ("na żywo") lub w dni powszednie - zamiast niedzieli.
Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna jest sprawowana już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.
Od 7 do 29 listopada limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Uwaga!


Każda osoba, która do 21.11.2020 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

KAMERKA INTERNETOWA


Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

godzina-laski.jpgCodziennie pamiętasz o tym, aby podładować swój telefon (smartfon), bo nie możesz się bez niego obyć...Przeżywasz traumę, gdy go brakuje przy Tobie... Nie wyobrażasz sobie bez niego ani jednego dnia...

Czy podobnie jest w Twoim życiu, gdy chodzi o Boga i gdy chodzi o troskę o własną duszę? Czy nie wyobrażasz sobie życia (dnia) bez Boga i trwania w Jego obecności? Czy pamiętasz, aby codziennie podładować swoją duszę "podpinając" ją pod nadprzyrodzone źródło życia?

Czytaj więcej...

Dane statystyczne za 2019 rok:

Chrzest przyjęło 34 dzieci (w 2018 – 27 dzieci)

Pierwsza Komunia – 27 dzieci

Bierzmowanie – 43 uczniów z kl.8 SP oraz kl.3 Gimn.

Śluby – 14 par narzeczeńskich (w 2018 – też 14 ślubów)

Pogrzeby – 18 osób (w 2018 – 19 pogrzebów)

Rozdano ogółem około 50.000 Komunii św. (w 2017 i 2018 roku było to 55.000 Komunii św.)

Średnia frekwencja na niedzielnych Mszach świętych wyniosła około 60%

boze-narodzenie-ukraina-rizdvo.jpg

 

Gloria, gloria in excelsis Deo!!!

Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania!

 

Jako duszpasterze Parafii życzymy wszystkim Parafianom, ich rodzinom rozsianym po świecie, krewnym, znajomym i przyjaciołom, a także wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową, aby czas Świąt Narodzenia Pańskiego oraz nadchodzącego nowego 2020 roku obfitował w życiu każdego z Was Bożym błogosławieństwem i wszelkimi potrzebnymi łaskami w prowadzeniu radosnego, pięknego i szczęśliwego życia z sercem otwartym dla Boga i drugiego człowieka.

Szczęść Boże!

caritas_1-812x1024.jpgKiermasz ŚWIĄTECZNYCH stroików i dekoracji

Już od środy 18 grudnia zapraszamy do wsparcia działalności naszej parafialnej CARITAS poprzez udział w kiermaszu stroików, ozdób i dekoracji świątecznych. Są one wyeksponowane w naszym kościele obok obrazu JEZU UFAM TOBIE - przypominając w ten sposób o uczynkach miłosierdzia, które mogą stać się również wspaniałym aktem zadośćuczynienia za przeszłe grzechy i zaniedbania względem miłości bliźniego.

Cały dochód z tego kiermaszu jest przeznaczony na pomoc biednym i ubogim z naszej parafii. Przy poszczególnych eksponatach są podane "ceny minimum", które w przybliżeniu odzwierciedlają przynajmniej koszt użstroikiytych materiałów, nie licząc innych dodatków i włożonej pracy oraz osobistych inwestycji.

Wykonawcom tych dekoracji
a zarazem ich ofiarodawcom - dziękujemy za taki ich wkład na rzecz bliźnich, zaś wszystkich nabywców tych dekoracji i stroików prosimy o hojność - minimum podane wartości kwotowe (cena rynkowa ofiarowanych eksponatów jest dużo wyższa, o czym bardzo łatwo jest się przekonać, udając się choćby na zakupy świąteczne).

Województwo Małopolskie wspiera osoby, które z powodów zdrowotnych, niepełnosprawności lub podeszłego wieku nie są w pełni samodzielne.

Celem projektu "Małopolski tele-Anioł" jest zorganizowanie systemu opieki z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, który umożliwi 10 000 niesamodzielnych Małopolan, jak najdłuższe bezpieczne pozostanie w ich środowisku oraz miejscu zamieszkania.

Bliższe informacje na stronie:

https://www.malopolska.pl/teleaniol

plakat.jpg

W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte przed południem będą o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. O godz. 14:00 rozpoczną się w naszym kościele Nieszpory Żałobne z kazaniem, potem w procesji różańcowej udamy się na cmentarz. Po zakończeniu liturgii - około godz. 15:30 rozpocznie się ostatnia w tym dniu Msza święta. Jak co roku na cmentarzu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na utrzymanie i funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W pierwszą sobotę – we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Msze święte będą do południa o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. O godz. 15:00 zgromadzimy się w kościele, skąd wyruszymy na stary cmentarz "na górce" modląc się na różańcu za naszych bliskich zmarłych. W drodze powrotnej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, zaś po przybyciu do kościoła - około godz. 16:00 - rozpocznie się wieczorna Msza święta. Ofiara na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na zimowe ogrzewanie naszego kościoła.


 Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej z WYPOMINKAMI w listopadowe niedziele o 8:30, zaś w dni powszednie do 8. listopada - o godz. 17:30.

Wykorzystajcie szansę, że w tych dniach (1-8.XI.) można - pod zwykłymi warunkami - zyskać i ofiarować odpust zupełny za wybraną duszę w czyśćcu i pomóc jej osiągnąć Niebo.

   W związku z licznymi oszustwami metodą „na wnuczka", „na policjanta", „na córkę/syna", do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu nowosądeckiego, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu apeluje do seniorów o rozwagę i ostrożność.

   Aby ustrzec się przed utratą pieniędzy policjanci radzą żeby:

 • być ostrożnym w kontakcie z nieznajomymi, szczególnie w kontakcie telefonicznym,
 • nie ufać osobom, które przez telefon podają się za krewnych lub ich przyjaciół i proszą o pieniądze,
 • zawsze potwierdzać taką prośbę poprzez osobisty lub telefoniczny kontakt z właściwą osobą - wnukiem, córką, synem itp.,
 • nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznajomym, w tym również osobom podającym się za policjantów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

PIELGRZYMKA AUTOKAROWA W BIESZCZADY

W sobotę 12 października 2019 roku o godzinie 8:00 rozpoczęła się parafialna pielgrzymka autokarowa w Bieszczady. W pielgrzymce wzięło udział ogółem 56 osób. Odwiedziliśmy Dębowiec (Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej - polskie La Salette), gdzie pokłoniliśmy sie Płaczącej Pani z La Salette.

Czytaj więcej...

Październikowe Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele będą się rozpoczynać w dni powszednie o godz. 17:30, zaś w niedziele o godz. 14:00. Bezpośrednio po nich - ostatnia Msza święta w danym dniu. Zachęcamy do licznego, rodzinnego uczestnictwa oraz do modlitwy różańcowej w waszych rodzinach - nie tylko w październiku.

IMG_8371.JPGW dniu 10 września 2019 roku wraz z całą wspólnotą parafialną, a zwłaszcza z udziałem paszyńskich twórców ludowych i ich rodzin - pod przewodnictwem Biskupa Leszka Leszkiewicza - obchodziliśmy srebrny jubileusz istnienia Muzeum Sztuki Ludowej im. Ks. Edwarda Nitki w Paszynie. We Mszy świętej dziękczynnej, oprócz biskupa Leszka, uczestniczyli kapłani: Ks. Stanisław Janas (budowniczy i pierwszy kustosz naszego Muzeum), Ks. Czesław Paszyński (dziekan naszego Dekanatu), Ks. Stanisław Jasiński (nasz rodak), Ks. Krzysztof Węgrzyn (były wikariusz i znawca tematyki naszego Muzeum) oraz obecny Proboszcz Parafii i Kustosz Muzeum - Ks. Krzysztof Smoroński.

Uroczystą Mszę świętą ubogacił występ parafialnego chóru pod batutą Jarosława Musiała. Wśród gości, którzy tworzyli wspólnotę modlitewną, byli m.in.: Bernard Stawiarski (Wójt Gminy Chełmiec, któremu dziękujemy za piękny prezent dla Parafii i List Gratulacyjny), Wojciech Skrzypiec (Sołtys Paszyna), Robert Ślusarek (nasz organista a jednocześnie Dyrektor Muzeum w Nowym Sączu), a stronę medialną reprezentowała Beata Malec-Suwara z Tarnowskiego oddziału Gościa Niedzielnego. Dziękujemy p.Beacie za jej dyskretną obecność i odsyłamy do jej zdjęć i artykułu o tym wydarzeniu pod następującym linkiem: JUBILEUSZ.

Zapowiedź medialna naszego jubileuszu pojawiła się również pod linkiem: PASZYN

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

232892
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
399
453
2229
225529
16047
16719
232892

Twoje IP: 34.237.138.69
2020-11-25 17:37

youtube

fb

Polecamy