Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Od 7 do 29 listopada limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Każda osoba, która do 21.11.2020 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

KAMERKA INTERNETOWA

Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

IMG_8371.JPGW dniu 10 września 2019 roku wraz z całą wspólnotą parafialną, a zwłaszcza z udziałem paszyńskich twórców ludowych i ich rodzin - pod przewodnictwem Biskupa Leszka Leszkiewicza - obchodziliśmy srebrny jubileusz istnienia Muzeum Sztuki Ludowej im. Ks. Edwarda Nitki w Paszynie. We Mszy świętej dziękczynnej, oprócz biskupa Leszka, uczestniczyli kapłani: Ks. Stanisław Janas (budowniczy i pierwszy kustosz naszego Muzeum), Ks. Czesław Paszyński (dziekan naszego Dekanatu), Ks. Stanisław Jasiński (nasz rodak), Ks. Krzysztof Węgrzyn (były wikariusz i znawca tematyki naszego Muzeum) oraz obecny Proboszcz Parafii i Kustosz Muzeum - Ks. Krzysztof Smoroński.

Uroczystą Mszę świętą ubogacił występ parafialnego chóru pod batutą Jarosława Musiała. Wśród gości, którzy tworzyli wspólnotę modlitewną, byli m.in.: Bernard Stawiarski (Wójt Gminy Chełmiec, któremu dziękujemy za piękny prezent dla Parafii i List Gratulacyjny), Wojciech Skrzypiec (Sołtys Paszyna), Robert Ślusarek (nasz organista a jednocześnie Dyrektor Muzeum w Nowym Sączu), a stronę medialną reprezentowała Beata Malec-Suwara z Tarnowskiego oddziału Gościa Niedzielnego. Dziękujemy p.Beacie za jej dyskretną obecność i odsyłamy do jej zdjęć i artykułu o tym wydarzeniu pod następującym linkiem: JUBILEUSZ.

Zapowiedź medialna naszego jubileuszu pojawiła się również pod linkiem: PASZYN

Twoje IP: 34.237.138.69
2020-11-25 18:04