Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św.
Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna sprawowana będzie już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.

Każda osoba, która do 20.09.2020 założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

KAMERKA INTERNETOWA

Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

PIELGRZYMKA AUTOKAROWA W BIESZCZADY

W sobotę 12 października 2019 roku o godzinie 8:00 rozpoczęła się parafialna pielgrzymka autokarowa w Bieszczady. W pielgrzymce wzięło udział ogółem 56 osób. Odwiedziliśmy Dębowiec (Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej - polskie La Salette), gdzie pokłoniliśmy sie Płaczącej Pani z La Salette.

Potem udaliśmy się do Miejsca Piastowego (Sanktuarium św. Michała Archanioła i muzeum misyjne), w którym przywitał nas i ugościł o. Andrzej Wątroba, michalita (prowadził on u nas ostatnio rekolekcje parafialne), wraz ze współbraćmi. Po obfitym posiłku i podziwianiu Sanktuarium św. Michała Archanioła, któremu początek dał salezjanin, bł. Bronisław Markiewicz, zwiedziliśmy również miejsce związane z pracą Sługi Bożej s. Matki Anny Kaworek – założycieli żeńskiego Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Podziwialiśmy również bardzo różnorodne zbiory muzealne, związanie posługą misyjną sióstr, głownie w Kamerunie.

Korzystając z uroków przepięknej pogody zatrzymaliśmy się również nad Soliną, spacerując po zaporze i kosztując uroków pięknej, słonecznej jesieni. Ostatni etap - już w pogoni za zachodzącym słońcem - to była Komańcza (jedno z miejsc, gdzie przebywał uwięziony Sługa Boży - Prymas Polski - kardynał Stefan Wyszyński). Pracująca tam Siostra Nazaretanka bardzo barwnie przedstawiła wydarzenia związane z internowaniem Prymasa Tysiąclecia, wskazujac na tło historyczne i trudne dla wiary realia tamtych czasów. Już pod osłoną nocy ruszyliśmy w stronę Paszyna, tylko z okna autobusu podziwiając Duklę, gdzie przebywał i pracował św. Jan z Dukli. Pełni radości i planów dalszego pielgrzymowania dotarliśmy (z przygodami) do Paszyna o godzinie 21:00.

208220

Twoje IP: 18.215.33.158