PIELGRZYMKA AUTOKAROWA W BIESZCZADY

W sobotę 12 października 2019 roku o godzinie 8:00 rozpoczęła się parafialna pielgrzymka autokarowa w Bieszczady. W pielgrzymce wzięło udział ogółem 56 osób. Odwiedziliśmy Dębowiec (Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej - polskie La Salette), gdzie pokłoniliśmy sie Płaczącej Pani z La Salette.

Potem udaliśmy się do Miejsca Piastowego (Sanktuarium św. Michała Archanioła i muzeum misyjne), w którym przywitał nas i ugościł o. Andrzej Wątroba, michalita (prowadził on u nas ostatnio rekolekcje parafialne), wraz ze współbraćmi. Po obfitym posiłku i podziwianiu Sanktuarium św. Michała Archanioła, któremu początek dał salezjanin, bł. Bronisław Markiewicz, zwiedziliśmy również miejsce związane z pracą Sługi Bożej s. Matki Anny Kaworek – założycieli żeńskiego Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Podziwialiśmy również bardzo różnorodne zbiory muzealne, związanie posługą misyjną sióstr, głownie w Kamerunie.

Korzystając z uroków przepięknej pogody zatrzymaliśmy się również nad Soliną, spacerując po zaporze i kosztując uroków pięknej, słonecznej jesieni. Ostatni etap - już w pogoni za zachodzącym słońcem - to była Komańcza (jedno z miejsc, gdzie przebywał uwięziony Sługa Boży - Prymas Polski - kardynał Stefan Wyszyński). Pracująca tam Siostra Nazaretanka bardzo barwnie przedstawiła wydarzenia związane z internowaniem Prymasa Tysiąclecia, wskazujac na tło historyczne i trudne dla wiary realia tamtych czasów. Już pod osłoną nocy ruszyliśmy w stronę Paszyna, tylko z okna autobusu podziwiając Duklę, gdzie przebywał i pracował św. Jan z Dukli. Pełni radości i planów dalszego pielgrzymowania dotarliśmy (z przygodami) do Paszyna o godzinie 21:00.