Get Adobe Flash player
Biskup Andrzej Jeż przywrócił na nowo dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej dla poszczególnych grup wiernych, co jednak nie zwalnia od uczestnictwa we Mszy świętej w innej formie ("na żywo") lub w dni powszednie - zamiast niedzieli.
Pozostaje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas przebywania wewnątrz kościoła i zachowania dystansu 2m między osobami oraz troska o dezynfekcję rąk przy wchodzeniu do kościoła i przed przystąpieniem do konfesjonału, aby nie było ryzyka zakażenia! Spowiadamy się również mając zasłonięty nos i usta!
Dodatkowe obostrzenia dla STREFY ŻÓŁTEJ dotyczące kościoła to: limit 1 osoba na 4m2, zaś strefa czerwona to 1 osoba na 7m2 (dla pewnej orientacji - nie licząc asysty liturgicznej - u nas jest to 150 osób w kościele w przypadku strefy żółtej, zaś 86 osób w przypadku strefy czerwonej) oraz poza kościołem do 150 osób - z zachowaniem dystansu minimum 1,5m. Natomiast wszędzie istnieje podstawowy obowiązek noszenia masek zasłaniających nos i usta oraz dezynfekcja dłoni.
Aby mimo limitów jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej - liturgia niedzielna jest sprawowana już w sobotę wieczorem (godz. 18:00). W niedzielę Msze święte są o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00.
Od 7 do 29 listopada limit w naszym kościele wynosi 40 osób.

Uwaga!


Każda osoba, która do 21.11.2020 zgodnie z wymaganiami założyła swoje konto, ma już je aktywne. Wystarczy się zalogować wpisując swój login i hasło. Korzystanie z kamerki nie wymaga rejestracji!

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

KAMERKA INTERNETOWA


Aktualnie nasza kamera on-line z kościoła działa poprawnie. Na płynność i jakość przesyłu danych nie mamy wpływu!

W Tarnowie w najbliższym czasie rozpocznie się budowa szpitala tymczasowego.

Czytaj więcej...

W naszym kościele obok figury MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ oraz obrazu JEZU UFAM TOBIE pojawiły się nowe świeczniki wotywne, przy których są również umieszczone specjalne skarbonki na INTENCJE MODLITEWNE. Prosimy tam wrzucać swe pisemne prośby i podziękowania, które następnie będziemy odczytywać i powierzać Bogu podczas okolicznościowych nabożeństw do Matki Bożej oraz Jezusa Miłosiernego.

Warunki konieczne w każdym czasie do zyskania odpustu są następujące:

1. Wykonanie czynności, z którymi wiąże się możliwość zyskania odpustu (zupełnego lub cząstkowego).
2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy)
3. Spełnienie trzech warunków:
– spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej
– przyjęcie Komunii Świętej
– wybrana przez siebie dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego (ale nie "za" Ojca Świętego) oraz obowiązkowe modlitwy: "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga"

Zobacz bliższe wyjaśnienie TUTAJ

Podajemy najbardziej interesujące nas jako wspólnotę parafialną fragmenty rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, która została opublikowana w Dzienniku Ustaw RP pod pozycją 1829.

W § 28 (...) ust. 8 czytamy:
„8. Zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się:
1) w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, znajduje się w nich, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 1 osoba na 4 m2 powierzchni w obszarze żółtym albo 1 osoba na 7 m2 powierzchni w obszarze czerwonym, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu, oraz że uczestnicy realizują obowiązek zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 27 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny;
2) na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują obowiązek zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 27 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.

DEKRET BISKUPA TARNOWSKIEGO ANDRZEJA JEŻA z dnia 16.10.2020 r. w związku ze wzrostem zachrowań na COVID-19

Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

Przypominamy też o limitach związanych z przyporządkowaniem nas do strefy czerwonej: to 86 osób wewnątrz naszego kościoła (zaś na zewnątrz istnieje podstawowy wymóg tj. dystans 1,5m oraz wspomniane wcześniej wymogi sanitarne). W związku z tymi ograniczeniami nasz Biskup przywrócił dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. My – wychodząc temu naprzeciw – zapraszamy was do uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej sprawowanej również w sobotę o godz. 18:00 oraz do udziału we mszach św. w dni powszednie zwłaszcza przez te osoby, którzy nie będą na Mszy św. w niedzielę, aby w ten sposób każdy mógł wziąć udział we Mszy świętej.

Czytaj więcej...

Komunikat Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP

W związku z zapytaniem o publiczne inicjatywy krytyczne wobec Komunii św. na rękę, przypominamy, że chociaż główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust (Wskazania KEP z 2005 r. nr 40), to jednak nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodne, niewłaściwe, złe lub grzeszne, jeśli spełnia się warunki stawiane w tej kwestii przez prawo liturgiczne.

Czytaj więcej...

Jak widać w prowadzonych od roku statystykach - przez ostatnie 12 miesięcy odnotowaliśmy blisko 200.000 niezależnych realnych wejść (bez sztucznych odświeżeń dla podbijania statystyk) na naszą stronę parafialną. Świadczy to o waszym zainteresowaniu podawanymi tutaj treściami oraz o potrzebie jej istnienia. Jest to też motywacja o dbałość umieszczania na niej aktualnych, rzetelnych i przydatnych informacji związanych z życiem parafii, diecezji i ważnych spraw dotyczących Kościoła powszechnego. Otwieramy się na dalsze sugestie dotyczące jej uatrakcyjnienia, oczywiście z przestrzeganiem zasad RODO.

Wasi Duszpasterze

Informujemy, że 18 września br. zmarła śp. Genowefa Jeż, Mama Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek 22 września w bazylice pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej:

- o godz.13.30 wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła i różaniec

- o godz.14.00 Msza św. pogrzebowa oraz złożenie Ciała śp. + Genowefy Jeż na miejscowym cmentarzu.

 Bożemu Miłosierdziu oraz orędownictwu Najświętszej Maryi Panny zawierzmy śp. Genowefę oraz jej Najbliższych.

Ks. Rober Kantor - Kanclerz kurii


 Jako Wasi Duszpasterze zachęcamy do udziału w tym pogrzebie i prosimy o modlitwę za zmarłą Genowefę i za jej bliskich pogrążonych w żałobie!

Jako katolicy mamy moralny obowiązek zawsze stać po stronie chrześcijańskich wartości i ich bronić, gdy są zagrożone lub znieważane… Szczególnie w ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami wydarzeń, podczas których pod hasłami tolerancji i wolności zwłaszcza dla osób z kręgu LGBT dochodzi z ich strony do licznych ekscesów, profanacji, poniżania i deptania tego, co dla nas katolików i Polaków jest święte i drogie. Dodatkowo próbuje się różnymi sposobami narzucać nam legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki oraz ideologię gender. Wobec takiej sytuacji nie możemy być obojętni.

Polscy biskupi zwracali uwagę na wielkie zagrożenia dla rodziny wynikające z ideologii LGBT... Aktualnie przez fundację „Życie i Rodzina” jest przygotowany, popierany przez polskich biskupów, projekt ustawy wprowadzający zakaz organizacji tzw. „marszów równości”… W dwie najbliższe niedziele będzie okazja przed kościołem złożyć swój podpis poparcia dla projektu tej ustawy, której celem jest powstrzymanie w Polsce szerzenia się tej deprawującej i niszczącej ideologii. Istotne jest, aby oprócz nazwiska, adresu i złożenia podpisu, także podać swój numer PESEL.

Powiat nowosądecki z racji lawinowego wzrostu zarażeń COVID-19 staje się czerwoną strefą i od północy z piątku na sobotę (7/8 sierpnia) podlega najostrzejszym restrykcjom.

Co to przede wszystkim dla nas oznacza?

1) Obowiązek noszenia maseczek wszędzie i pełnego zasłaniania nimi nosa i ust (zatem zarówno w obiektach zamknietych, jak i na otwartej przestrzeni). Jeśli ktoś nie może nosić maski - to zawsze może nosić przyłbicę!

Osłaniając swoje usta i nos - chronię przed zarażeniem inne osoby. "Miłuj bliźniego jak siebie samego!"

2) Dystans społeczny (minimum 2 m od siebie) także w transporcie publicznym i różnych obiektach.

3) W kościele i innych zamkniętych miejscach - jedna osoba na 4 metry kwadratowe.

W przypadku naszego kościoła, którego powierzchnia całkowita wynosi niespełna 550 m.kw. oznacza to, że wewnątrz kościoła może znajdować się jednocześnie tylko 137 osób. Na zewnątrz ten limit wynosi 150 osób. Co prawda - w naszym przypadku - te limity nie utrudnią nikomu z nas wzięcia czynnego udziału w świątecznej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej, ale mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas - pamiętajcie o równomiernym rozłożeniu się na przestrzeni całego kościoła a unikaniu skupisk i ścisku w niektórych tylko miejscach kościoła. Niech wyjątkowo w tym trudnym dla nas okresie więcej osób będzie uczestniczyć wokół kościoła, aby uniknąć tłoku i ścisku wewnątrz. Na szczęście słoneczna pogoda nam sprzyja.

4) Na weselach, imprezach rodzinnych i innych spotkaniach będzie obowiązywał limit 50 osób. Także - obowiązek rejestracji wesel (imienna lista uczestników). W przypadku strefy żółtej ten limit uczestników wynosi 100 osób.

5) Trzeba pamiętać - tak jak dotąd - o zwyczajnych zasadach bezpieczeństwa i higieny, a zwłaszcza o dezynfekcji dłoni oraz bezpiecznej odległości od siebie.

 Szczegółowe przepisy związane z ograniczeniami są dostępne tutaj

Dnia 15 sierpnia - w uroczystość Wniebowzięcia NMP - podczas Mszy świętej o godz. 10:00 uroczyście podziękujemy Bogu za Jego błogosławieństwo w naszych rodzinach i za plony ziemi. Będziemy też prosić Boga o ustanie pandemii koronawirusa. Na tę Mszę świętą zapraszamy wszystkie asysty oraz delegację z wieńcem dożynkowym spośród mieszkańców Wsi i Białej Drogi. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo wianków, ziół i kwiatów.

Kamera on-line

camera

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 07.jpg
 • 7.jpg
 • 08.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg

Od 16.09.2019 jesteś:

232927
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
? ? ? ? ?
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
434
453
2264
225529
16082
16719
232927

Twoje IP: 34.237.138.69
2020-11-25 17:57

youtube

fb

Polecamy