Powiat nowosądecki z racji lawinowego wzrostu zarażeń COVID-19 staje się czerwoną strefą i od północy z piątku na sobotę (7/8 sierpnia) podlega najostrzejszym restrykcjom.

Co to przede wszystkim dla nas oznacza?

1) Obowiązek noszenia maseczek wszędzie i pełnego zasłaniania nimi nosa i ust (zatem zarówno w obiektach zamknietych, jak i na otwartej przestrzeni). Jeśli ktoś nie może nosić maski - to zawsze może nosić przyłbicę!

Osłaniając swoje usta i nos - chronię przed zarażeniem inne osoby. "Miłuj bliźniego jak siebie samego!"

2) Dystans społeczny (minimum 2 m od siebie) także w transporcie publicznym i różnych obiektach.

3) W kościele i innych zamkniętych miejscach - jedna osoba na 4 metry kwadratowe.

W przypadku naszego kościoła, którego powierzchnia całkowita wynosi niespełna 550 m.kw. oznacza to, że wewnątrz kościoła może znajdować się jednocześnie tylko 137 osób. Na zewnątrz ten limit wynosi 150 osób. Co prawda - w naszym przypadku - te limity nie utrudnią nikomu z nas wzięcia czynnego udziału w świątecznej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej, ale mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas - pamiętajcie o równomiernym rozłożeniu się na przestrzeni całego kościoła a unikaniu skupisk i ścisku w niektórych tylko miejscach kościoła. Niech wyjątkowo w tym trudnym dla nas okresie więcej osób będzie uczestniczyć wokół kościoła, aby uniknąć tłoku i ścisku wewnątrz. Na szczęście słoneczna pogoda nam sprzyja.

4) Na weselach, imprezach rodzinnych i innych spotkaniach będzie obowiązywał limit 50 osób. Także - obowiązek rejestracji wesel (imienna lista uczestników). W przypadku strefy żółtej ten limit uczestników wynosi 100 osób.

5) Trzeba pamiętać - tak jak dotąd - o zwyczajnych zasadach bezpieczeństwa i higieny, a zwłaszcza o dezynfekcji dłoni oraz bezpiecznej odległości od siebie.

Szczegółowe przepisy związane z ograniczeniami są dostępne tutaj

1952

Twoje IP: 3.227.247.17