DEKRET BISKUPA TARNOWSKIEGO ANDRZEJA JEŻA z dnia 16.10.2020 r. w związku ze wzrostem zachrowań na COVID-19

Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

Przypominamy też o limitach związanych z przyporządkowaniem nas do strefy czerwonej: to 86 osób wewnątrz naszego kościoła (zaś na zewnątrz istnieje podstawowy wymóg tj. dystans 1,5m oraz wspomniane wcześniej wymogi sanitarne). W związku z tymi ograniczeniami nasz Biskup przywrócił dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. My – wychodząc temu naprzeciw – zapraszamy was do uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej sprawowanej również w sobotę o godz. 18:00 oraz do udziału we mszach św. w dni powszednie zwłaszcza przez te osoby, którzy nie będą na Mszy św. w niedzielę, aby w ten sposób każdy mógł wziąć udział we Mszy świętej.

Strefa żółta (cały kraj, z wyjątkiem powiatów ze strefy czerwonej):

• lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
  • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
  • od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;
  • w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;
  • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;
  • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;
  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
  • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
  • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Strefa czerwona:

• ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
  • od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
  • podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
  • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
  • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

• lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
  • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
  • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Szczegółowe informacje:

2021-01-22 14:48